قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای پوست و مو و ناخن / علت خارش بدن چیست؟
خارش بدن
خارش بدن

علت خارش بدن چیست؟

 علت خارش بدن چیست؟

خارش بدن آزار دهنده و گاه سبب اختلال فعالیت روزانه، سلبآسایش و اختلال خواب فرد می شود و گاه سبب ایجاد حالات عصبی و تحریک پذیری میگردد و گاه در موارد شدید سبب زخمهای پوستی و عفونت پوستی می شود.

خارش یا موضعی است یعنی در قسمت محدودی از بدن مثلاً زیر بغلی، کشاله ران، کف پا و یا قسمتی از دست و پا و یا زیر پستانها ملی باشد که در اینگونه موارد اغلب باید به فکر بیماری های پوستی مانند اگزما، ضایعات قارچی و میکروبی و غیره بود، اغلب در این موارد با مشاهده پوست ناحیه خارش ضایعه ای مانند قرمزی، کبودی، کهیر، پوسته ریزی، زخمهای سطحی و یا هرگونه تغییر رنگ دیده می شود که در این حالات باید به پزشک پوست مراجعه نمود.

گاه خارش در تمامی بدن است و در این حالت مزاحمت آن بسیار زیاد بوده و فرد را بی قرار می نماید، در این صورت عوامل سیستمیک خارش از بیماریهای داخلی باید بررسی شود. خارش عمومی بدن ممکن است پیش درآمد بیماری انسدادی کبد، لنفوم، بیماری روده بزرگ، بیماری های انگلی و یا بعضی بدخیمیهای نهفته باشد، لذا در اینگونه موارد بیمار باید حقیقتاً مورد بررسی کلینیکی و آزمایشگاهی قرار گیرد.

گاه علی رغم بررسی های کامل علت خارش نامشخص مانده لذا باید فرد مورد درمان علامتی و داروهای کاهنده خارش قرار گرفته و مدتی بعد و یا در صورت عود خارش مورد بررسی مجدد قرار گیرد. گاه نیزخارش منشأ عصبی و روانی داشته که در این زمینه نیز باید بررسی گردد.

مطلب پیشنهادی

پرپشت کردن موها

دراز و پرپشت کردن موها قسمت اول

دراز و پرپشت کردن موها   ۱) با برگ های گیاه کنجد و برگهای بوته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *