علت خونریزی در اوایل بارداری ….


علت خونریزی در اوایل بارداری ….

علت خونریزی در اوایل بارداری ....

 

خونریزی

در اوایل بارداری، حول و حوش زمانی که قاعدگی عقب افتاده باشد، مواجهه با کمی خونریزی مهبلی امری غیرعادی نیست. مقدار خونریزی معمولا کمتر از زمانی است که منتظر قاعدگی هستید و تنها یک یا دو روز طول می کشد. به این حالت خونریزی لانه گزینی گفته می شود، و هنگامی که تخم بارورشده به دیواره ی رحم می چسبده اتفاق می افتد. خونریزی ناشی از لانه گزینی دلیلی برای نگرانی ندارد، ولی بسیاری از خانمها گمراه می شوند و آن را با دوران قاعدگی خود اشتباه می گیرند.

همچنین خونریزی ممکن است در سه ماهه ی اول دیرتر اتفاق بیفتد، ولی ضرورت دلیلی برای سقط جنین نیست. در حدود یک سوم از خانم ها در طول سه ماهه ی اول بارداری، با خونریزی مواجه می شوند، و اکثر آنها کودکانی کاملا سالم خواهند داشت. خونریزی مخصوصا در خانم هایی شایع است که بیش از یک جنین دارند - و باز هم متذکر می شویم، اکثر آنها بارداری هایی عادی را خواهند گذراند. خونریزی قرمز روشن نشان از جریان خونریزی دارد، در حالی که خونریزی تیره رنگ، نشان از خون کهنه ای است که در حال عبور از دهانه ی رحم و مهبل است.

اکثر مواقع، در س ونوگرافی هیچ نشانه ای از منبع خونریزی نشان داده نمی شود. به هرحال تجمع خون، که به عنوان زیر کوریونی یا تجمع پشت جفتی شناخته شده، قابل رؤیت است، و محل خونریزی را در پشت جفت نشان می دهد. معمولا چند هفته طول می کشد تا این خون مجددآ جذب شود. در طول این مدت، مقداری خون تیره رنگ به خروج خود از طریق دهانه ی رحم و مهبل ادامه می دهد. در برخی موارد، خونریزی می تواند اولین نشانه از سقط جنین قریب الوقوع باشد. برای اطلاعات بیشتر، به بخش بعدی رجوع کنید. در این مورد، خونریزی اغلب با انقباضات شکمی همراه است

به هر حال، به خاطر داشته باشید اکثریت خانم هایی که با خونریزی مواجه می شوند، می توانند کاملا عادی به دوران بارداری خود ادامه دهند. اگر متوجه مقداری خونریزی شدید، به پزشک خود اطلاع دهید. در صورتی که خونریزی زیاد نباشد و با انقباضات شکم همراه نباشد، وضعیت اضطراری نیست. اگر خونریزی بسیار شدید باشد (بیشتر از دوره ی قاعدگی)، هرچه سریع تر با پزشک خود تماس بگیرید.

او ممکن است برای بررسی علت خونریزی و اطلاع از باقی ماندن بارداری و وضعیت داخل رحم، یک س ونوگرافی و معاینه داخلی انجام دهد. در اکثر مواقع پزشک نمی تواند کار زیادی برای خونریزی انجام دهد. بعضی از دکترها برای چند روز توصیه ی استراحت مطلق و پرهیز از ورزش و مقاربت جنسی می کنند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد