قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / علت ریزش مژہ چیست؟
ریزش مژه
ریزش مژه

علت ریزش مژہ چیست؟

 علت ریزش مژہ چیست؟

ریزش مژه

 

شما دچار «بلفاریت» شده اید. در این بیماری حاشیه های پلک هر دو چشم دچار التهاب مزمن می شود. علائم بلفاریت به صورت سوزش و خارش لبه پلک، ایجاد پوسته و ریزش مژه هاست. بلفاریت دو فرمسبوره ای و عفونی دارد. در نوع سبوره ای که معمولاً همراه با شوره سر و پوسته ریزی در ابروها نیز هست پوسته های مژه ها چرب ترند و علائمبیماری ملایم تر است. اما در نوع عفونی تابلوی بیماری شدیدتر است و حتی نواحی زخمی در لبه پلک دیده می شود. به هر حال چون معمولاً بیماران ترکیبی از هر دو حالت را دارند، پس بهتر است هر دو نوع را با ܣܟܐ درمان کرد. برای درمان باید روزی یک بار با «اپیکاتور» پنبه ای مرطوب و با ملایمت پوسته های پلک را برداشت و سپس اپیلکاتور را آغشته به شامپوی بچه کرد و مژه ها را با آن شست. قبل از خواب نیز باید از پمادهای آنتی بیوتیکی چشم که به وسیله پزشک معالجتان بایدتجویز شود – به وسیله اپلیکاتور به لبه های پلک بمالید.

درمان ریزش مژه

مژه ها با درمان عوامل ایجاد شده آن میسر است. بسیاری از بیماری های گفته شده با ریزش بدون اسکار مژه همراه است و در برخی ریزش مژه همراه با اسکار می باشد. در مواردی که ریزش مژه با وجود اسکار همراه است، پیوند مو راهکار درمانی است و در مواردی که ممکن نباشد می توان از مژه مصنوعی استفاده کرد. آرایش مژه ها توسط ریمل یا استفاده مکرر از مژه های مصنوعی یکی دیگر از علل ریزش و کم پشتی مژه هاست. البته در صورتی که از ریمل های واتر پروف استفاده می کنید و به سختی آن را پاک می کنید در پاسخ به ضربات و محکم پاک کردن مژه ها ریزش رخ خواهد داد. از طرف دیگر ایجاد حساسیت و آلرژی نسبت به چسب یا مواد آرایشی و پاک کننده ها می تواند با ایجاد اگزما و خارش منجر به ریزش مو و مژه شود.

اگر ریزش مژه ها در اثر ابتلا به بیماری آلوپسی آره آتا باشد، باید درمان دارویی خاص خودش را پیگیری کرد که این درمان ها در بسیاری از موارد، نتایج خوب و مثبتی دارند. ریزش هایی را که به دلیل عوامل خارجی مانند آرایش زیاد به وجود می آیند هم می توان با حذف آن ماده خارجی (مانند ریمل، فرمژه یا حتی خط چشم) تاحد زیادی درمان کرد.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *