علت زایمان زودرس چیست؟!


علت زایمان زودرس چیست؟!

 علت زایمان زودرس چیست؟!

زایمان زودرس 

سن بارداري به طور معکوس با خطر مرگ‌و‌مير نوزادان در ارتباط است. مرگ‌و‌مير نوزادان به ميزان قابل‌توجهي در نوزاداني که پيش از هفته 32 بارداري متولد شده اند بالاتر است.تولد نوزادان زود تر از موعد طبیعی یکی از مهم ترین دغدغه ها و نگرانی های زوج ها به ویژه مادران جوانی است که در انتظار تولد فرزندشان به سر می برند و این تولد زودهنگام نوزاد و تکامل نیافتن اندام های او از جمله مهم ترین عوامل بروز این نگرانی است زیرا مقاومت و ایمنی بدن نوزاد را در برابر بیماری ها و عفونت های احتمالی به حداقل می رساند و در شرایطی خاص خطر مرگ را نیز برای نوزاد به همراه دارد.بر اساس مطالعات درصدی از نوزادان به جای تولد در زمان طبیعی، قبل از موعد طبیعی متولد می شوند. این نوزادان که در گروه نوزادان نارس قرار می گیرند در مقایسه با نوزادان دیگر در هفته اول تولد ۶ برابر و در سال اول تولدشان ۳ برابر نوزادان معمولی با خطر آسیب پذیری و مرگ روبه رو هستند. احتمال ابتلا به مشکلات و اختلال های تنفسی در این نوزادان زیاد است. تنظیم دمای بدن نوزادان نارس در مقایسه با نوزادان طبیعی سخت تر است و این گروه ممکن است در روند رشد مغزی شان با مشکل روبه رو شوند. از این رو زایمان زودرس می تواند عوارض متعدد و نگران کننده ای برای والدین نوزاد به همراه داشته باشد .

عوامل ایجاد یا تشدید کننده:

کوچکی و از بین رفتن قسمتی جفت (به علت فشار خون، مرض قند و ...)، کم بودن سن مادر گشادی دستگاه تناسلی، نارسایی هورمونی، عفونت جنینی، انگل مالاریا، میکروب (به ویژه سل، سیفلیس و ...)، ویروس ها (سرخجه  هپاتیت، فلج اطفال)، اختلالات ژنتیکی، رنگ پوست (در سیاه پوست بیشتر اتفاق میافتد)، بیماری های لثه (تا هفت برابر مؤثر است) را ه رفتن با پاهای باز، مقاربت بعد از ماه هفتم، بعضی از دارو شیمیایی (قرص های خواب، آنتی بیوتیک)، الکل، قند زیاد، کمبود ویتامین B۲، ضخامت دیواره رحم.

درمان گیاهی زایمان زودرس:

راه رفتن با پاهای بسته، شیر + عسل +زرده  تخم مرغ با قرص مخمر آبجو، تقویت شیر مادر ( کباب ماهی یا جگر سیاه یا گوش قرمز)، میوه (فراوان)، سبزی (خوب شسته شده)، کله پاچه، شیر با شیر انگور، شیر با خرما، کپسول روغن ماهی، عسل، دم کردهی رازیانه، مصرف  سیر و پیاز با غذاها به صورت خام و پخته، لوبیا چیتی، گل کلم، اسفناج خام

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد