علت شکنندگی و زخم پوستی چیست؟


علت شکنندگی و زخم پوستی چیست؟

علت شکنندگی و زخم پوستی چیست؟

شکنندگی پوست

پیه گوزن افرادی که ساعات متمادی روی پاها می ایستند، زیاد پیاده روی می کنند یا پابرهنه راه می روند اغلب دچار پینه، ترک یا زخم در پاها می شوند. با پیه گوزن که مخلوطی از چربی حیوانی و صابون مایع است (قابل تهیه در داروخانه) می توان این مشکلات را رفع کرد. برای درمان زخم های بین رانها و ترک خوردگی لب ها نیز مؤثر است.

درمان گیاهی شکنندگی پوست

 موضع مورد نظر را با آب گرم و صابون ملایم بشویید، سپس مقداری پیه گوزن را به موضع بمالید و به آرامی ماساژ دهید

گلیسیرین و صابون گلیسیرین

گلیسیرین و صابون گلیسیرین برای درمان ترک خوردگی پوست دست و پا مناسب است.دست ها یا پاهای ترک خورده را به طور منظم با صابون گلیسیرین بشویید. پوستتان را کاملاً خشک نکنید و چند قطره گلیسیرین به دست ها یا کف پاها بمالید.

 کرم مرطوب کننده

خواه حمام کرده باشید یا نکرده باشید هر روز دو دفعه صبح و عصر پوست را مرطوب کنید. اگر بعد‌از استحمام از مرطوب کننده استفاده میکنید، باید بدانید که موجب شده اید پوست آب را در خود نگهدارد. دکتر پرلشتین میگوید: کرم یا لوشن مرطوب کننده، پوست ساز نیست. اما موجب میشود که پوست وضع بهتری پیدا کرده و رطوبت را در خود نگهدارد. آکادمی پوست شناسی آمریکا توصیه میکند: از مرطوب کننده ای بهره گیرید که حاوی وازلین یا لانولین (روغن پشم) باشد. این دو عنصر که از ترکیبات مرطوب کننده‌ها هستند کمترین تحریک را در پوست ایجاد میکنند. به هر صورت اگر مرطوب کننده ای پوست را تحریک کند بایستی با پزشک مشورت کرده و توصیه های او را پذیرا باشید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد