علت لکه های سیاه و آبی نوزادان


علت لکه های سیاه و آبی نوزادان

علت لکه های سیاه و آبی نوزادان

 

لکه های سیاه و آبی نوزادان اغلب از مرحله ی درد و زایمان با لکه هایی سیاه و آبی بر روی سرشان به دنیا می آیند. این لکه ها ممکن است به دلیل فشار زیادی که در نتیجه ی درد بر روی سر بچه ایجاد می شود، یا در نتیجه ی زایمان با فورسپس با دستگاه وکیوم به وجود بیاید. یک لکه ی کبودی حاکی از این نیست که آسیبی جدی روی داده است، بلکه تنها می تواند نشانه ی میزان شدت مرحله ی درد باشد. اکثر لکه های سیاه و آبی ظرف چند روز اول زندگی از بین می رود.

لک و پیس، لکهها، و چیزهای دیگر اکثر مردم فکر می کنند پوست نوزاد فاقد لک است - تعریف کاملی از کمال، ولی نوزادان انواع لکها را دارند، که بیشتر آنها ظرف چند روز یا چند هفته از بین می رود. برخی از شایع ترین شرایط پوستیای که نوزادان دارند عبارت است از:

پوست خشک: لایهی خارجی پوست برخی از نوزادان، مخصوصا آنهاییکه دیرتر به دنیا آمده اند، مانند یک کشمش چروک خورده به نظر می رسد و کمی بعد از تولد به راحتی کنده می شود. در صورت نیاز، می توانید از لوسیون یا روغن بچه، به عنوان مرطوب کننده استفاده کنید. همانژیوم : نوعی لک قرمزرنگ است

 که به آن همانژیوم گفته میشود و ممکن نیست تا یک هفته یا دیرتر پس از زایمان ظاهر شود. این لک می تواند تقریبا در هر اندازه ای از بزرگ تا کوچک و در هر جایی از بدن نوزاد به وجود بیاید. اگرچه اکثر آن در دوران خردسالی از بین می رود، برخی از آنها باقی می ماند. می توانید لکهای آزاردهنده را (به خاطر ظاهرشان) درمان کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد