علت ورم بیضه در کودکان چیست؟!


علت ورم بیضه در کودکان چیست؟!

علت ورم بیضه در کودکان چیست؟!

ورم بیضه  کودکان

 ورم بیضه از گرمی : اگر در اثر گرمی و حرارت ، طفل د چار  بیضه شده است، چند بار در روز به او آب  پرتقال بخورانید و روغن خاکستری را بر بیضه هایشضماد کنید.• تخم لاک پشت را بکوبید و با شیر مادر طفل حل کنید و بمالید.

ورم بیضه از گریه یا فریاد زدن

  • اگر طفل در اثر گریه بیش از حد یا فریاد زدن های مکرر دچار ورم بیضه شده است، مقدار کمی جوهر شرب را در آب گرم حل کنید و بیضه  او را در آن آب قرار داده و آرام آرام مالش دهید تا بهبود یابد.

ورم اطراف بیضه  اطفال از گریه

  • اگر در اثر گریه  زیاد و فریاد زدن های مکرر اطراف بیضه اطفال ورم کرده است، کمی تنظور و جدوار را بسایید و بر موضع بمالید و حدود ۲۰ یا ۳۰ عدد سوزن را پهلوی یکدیگر قرار داده و با نخ محکم ببندید و آرام آرام بر روی آن ورم ها بزنید، تا ورم فروکش کند (مواظب باشید سوزن ها در پوست فرو نرود.)
  • ورم بیضه چیست؟ورم بیضه یا هیدروسل (hydrocele)، تجمع مایع در درون غشاهای مخاطی اطراف بیضه (درون کیسه بیضه) می باشد. برخی از نوزادان پسر در اولین ماه های زندگی خود با موارد خفیف ورم بیضه مواجه می شوند. بسیاری از این موارد به صورت خود به خود از بین می روند اما موارد شدید این عارضه باید طی یک عمل جراحی ساده درمان شوند. علت ورم بیضه چیست؟هنگامی که یک نوزاد پسر داخل رحم مادر است و یا بلافاصله پس از تولد، بیضه ها از داخل حفره شکمی به طرف کیسه بیضه حرکت می کنند. گاهی اوقات مسیری که به بیضه ها اجازه ی حرکت از داخل حفره شکمی به داخل کیسه بیضه را می دهد به خوبی بسته نمی شود که همین قضیه باعث ایجاد ورم بیضه در نوزادان می شود. ورم بیضه می تواند اندازه های مختلفی داشته باشد و معمولا زمانی متوجه آن می شوید که نوزاد شما شروع به گریه کردن می کند. اگر این گذرگاه بعد از ورم بیضه بسته شده و مقداری مایع داخل کیسه بیضه به دام بیافتد، ورم بیضه دیگر بزرگتر نمی شود اما به صورت خود به خود نیز از بین نمی رود. علت ورم بیضه در بزرگسالان هنوز ناشناخته است اما مشابه نوزادان، یک تجمع مایع در اطراف بیضه ها باعث این ورم می شود.علت این مشکل در کودک من چیست؟ ورم بیضه در نوزادان نتیجه مایع به دام افتاده در اطراف بیضه ها است که زمانی که بیضه به کیسه بیضه در جنین منتقل می شود ایجاد می شود. دو نوع التهاب بیضه وجود دارد: التهاب بیضه مادرزادی: مایعات زمانی که در مسیر رو به کیسه بیضه (کانال اینگوئینال) بسته شده است به دام افتاده است. این مایع می تواند از نظر اندازه متغیر باشد اما نوعا قبل از اینکه کودک به یک سالگی برسد، برطرف خواهد شد. ورم بیضه طناب نوع دیگری از ورم بیضه مادرزادی است که در آن مایع در کیسه بیضه است نه در کانال کشاله ران. ورم بیضه ارتباطی. در این موارد، ارتباط کوچکی بین ورم بیضه و حفره شکمی ایجاد می شود. در نتیجه، ورم بیضه از نظر اندازه در طول روز متغیر خواهد بود ( معمولا در صبح کوچک تر است و در شب بزرگتر است). ورم بیضه می تواند به سرعت در کودکان بزرگتر اتفاق بیفتد که نتیجه دیگر مشکلات جدی زمینه ساز شامل پیچش بیضه، التهاب اپی دیدیم، عفونت بیضه، تروما و به ندرت تومورهای بیضه است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد