قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / علت وزوز گوش چیست؟!
وزوز گوش
وزوز گوش

علت وزوز گوش چیست؟!

علت وزوز گوش چیست؟!

وزوز گوش

وزوز گوش، صدایی است که در یک یا هر دو گوش شنیده میشود ولی منشا خارجی ندارد و از داخل گوش سرچشمه می گیرد و به صورت زنگ زدن، درق و دروق کردن، هیاهو، سوت کشیدن، یا صداهای موزیکال شنیده میشود. وزوز گوش نشانه ای است که همراه با بسیاری از فرم های کاهش شنوایی همراه است و ممکن است نشان دهنده وجود مشکلات بهداشتی دیگر نیز باشد. وزوز گوش ممکن است کوتاه مدت یا دایمی باشد و میتواند بر تمرکز فرد تأثیر بگذارد و موجب بی خوابی او شود. در موارد شدید،ممکن است وزوز موجب اضطراب و گاهی افسردگی شود. ممکن است وزوز به حدی شدید باشد که با فعالیت های روزمره تداخل کند. حدود ۱۵٪ از افراد در بعضی از مراحل زندگی دچار وزوز گوش می شوند. شیوع وزوز گوش در بعد از ۶۰ سالگی بیشتر است.

پزشکان به این نتیجه رسیده اند که اغلب افراد مبتلا به انواع کاهش شنوایی به وزوز گوش هم مبتلا هستند.

صدای بلند: تماس زیاد با صدای بلند میتوانند موجب وزوز و کاهش شنوایی ناشی از صدای بلند شود. داروها: بیش از ۲۰۰ دارو می تواند موجب وزوز گوشی شوند.

سایر مشکلات بهداشتی: آلرژی ها، تومورها و مشکلات قلبی و عروقی، مشکلات فک و گردن می توانند موجب وزوز گوش شوند. همچنین وجود سرومن (واکس گوش)، بیماری منیر، استرس، ضربه مغزی، پرکاری تیرویید و کم.خونی ممکن است با وزوز گوش همراه باشند

وزوز گوش که به صورت یک طرفه شنیده شود ممکن است در اثر نوعی بیماری توموری، موسوم به نوروم آکوستیک (acoustic neuroma) باشد.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *