قالب وردپرس درنا توس
خانه / علت ونشانه های گلودرد و تورم لوزه ها در کودکان چیست؟
گلو درد کودکان
گلو درد کودکان

علت ونشانه های گلودرد و تورم لوزه ها در کودکان چیست؟

 علت ونشانه های  گلودرد و تورم لوزه ها  در کودکان

علت های بیماری

باکتریها و ویروسهای گوناگونی باعث بروز بیماری گلودرد و تورم لوزههامی شوند. عفونتهای باکتریایی و یا ویروسی لوزه ها و یا گلو، اغلب از نظر پزشکان آنت یکسان تلقی می شوند، از این رو نمونه گیری از گلو برای تشخیص عامل بیماری امری درما ن ضروری به شمار میاید. پزشک ممکن است همزمان با انتظار برای دریافت پاسخ و ما ازمایش نمونه از گلو برای درمان بیمار، نسبت به تجویز آنتی بیوتیک اقدام کند. آنتی پس از مشاهدهٔ نتایج آزمایش، ممکن است مصرف همان انتی بیوتیک را ادامه داده یا نوع  آن را تغییر دهد یا در صورت ویروسی بودن عفونت، مصرف آنتی بیوتیک را متوقف سازد.

 نشانه های بیماری

این بیماری ها باعث میشوند که شخصی به هنگام بلع در ناحیهٔ گلو احساسی درد نواح کند. نوزادان اغلب قادر نیستند ناراحتی خود را نشان دهند. ولی بروز علائمی چون سای خودداری از غذاخوردن، استفراغ و تب ۳۸/۵ تا ۴۰ درجه، باید توجه والدین را به وجود که در این بیماری ها جلب نماید.

کودکان پنج ساله ممکن است به جای گلودرد از دل درد شکایت کنند. کودکان دبستانی نیز امکان دارد ابتدا دچار تب و سردرد شده و روز بعد احساس گلودرد کنند. هنگامی که عمل بلع انجام نمیشود، دردی که گاه شدید و گاهی خفیف است، در ناحیهٔ گردن بیمار ایجاد می شود.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *