علت پف زیر چشم چیست ….؟؟


 علت پف زیر چشم چیست ….؟؟

 علت پف زیر چشم چیست ....؟؟

 در برخی افراد و بخصوص زنان، گاه زیر چشم ها پف می کند که این حالت در نتیجه جمع شدن آب یا چربی، بی خوابی، زکام، بیماری های کلیه و غده تیروئید و حساس بودن در برابر برخی مواد و ترکیبات که در لوازم آرایش یا غذا وجود دارد، ایجاد می شود بنابراین لازم است علت اصلی این مساله مشخص شود تا اقدام مقتضی جهت درمان به عمل آید. معمولاً در ابتدا ممکن است با رعایت دستورات لازم که در زیر نوشته شده پف چشم برطرف شود شبها قبل از خواب، زیر چشم را با گل گندم پخته شده به مدت ۱۰ دقیقه کمپرس و سپس خشک نموده و با نوک انگشتان چند بار محکم ماساژ دهید. صبح ها که از خواب برمیخیزید، چشمها را با دقت ماساژ داده و مانند شب کمپرس نمایید. هر روز ۲ یا ۳ مرتبه ۵ قطره روغن اوکالیپتوس در بینی بچکانید و در کنار این درمان گیاهی حتماً به پزشک نیز مراجعه کنید.
در ایجاد پف زیر چشم عوامل مختلفی تأثیرگذار هستند از جمله بیماری های داخلی مانند مشکلات کلیوی، کبدی و مشکلات تیروئید.
 اگر مسائل داخلی بدن برای این عارضه مطرح نباشد و این مشکل ناشی از مشکلات قلبی و تیروئید نباشد، می تواند با کرم های ضد پف بهبود یابد.
 البته این کرم ها معمولاً در موارد حاد تأثیر بالایی ندارند ، در مراحل اولیه پف شاید این کرم ها مؤثر باشند و بتوانند پف را کمی کمتر کنند ولی در مراحلی که پف زیاد باشد باید برای جراحی آن اقدام کرد و چربی در ناحیه زیر چشم را در آورده یا سوزاند که از این طریق پف از بین برود.

دلایل

 در اکثر افراد پف چشم فقط گاهی اوقات ایجاد می شود و به جز یکی دو مورد، بقیه موارد پف چشم با هر دلیلی که به وجود آمده باشد، قابل درمان است.
1-کمبود مایعات
2-مصرف زیاد نمک
3- کمبود خواب
4- استرس و نگرانی زیاد
5- آلرژی ها و حساسیت هایی که با ریزش اشک چشم و عطسه کردن همراه است.
6- تغییرات هورمونی بدن در دوران بارداری و دوران قاعدگی
7- گریه های طولانی مدت
8- کهولت سن و پیری (این حالت از پف چشم را معمولا نمی توان برطرف کرد)

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد