علت یبوست در دوران بارداری


علت یبوست در دوران بارداری

علت یبوست در دوران بارداری

 

مبارزه با یبوست پروژسترون، هورمونی که در طول بارداری آزادانه در بدن جریان دارد، می تواند سیستم گوارشی شما را کند کند و در نتیجه باعث یبوست شود. آهن اضافی موجود در ویتامین های دوران بارداری این وضعیت را بدتر می کند.

خانم هایی که به خاطر مشکلات دوران بارداری استراحت مطلق دارند، به دلیل بی تحرکی، بیشتر در معرض ابتلا به یبوست قرار دارند، می توانید با نوشیدن مایعات به مقدار زیاد، خوردن فیبر کافی (در قالب میوه، سبزیجات، دانه ها، سبوس و سایر غلات سبوس دار)، و در صورت امکان، با انجام نرمش روزانه با یبوست مقابله کنید.

به هر حال، به خاطر داشته باشید، برخی از خانم ها به خاطر مصرف زیاد غذاهای فیبردار، با ناراحتی های شکمی، نفخ یا گاز مواجه می شوند. شاید لازم باشد برای شناخت غذاهای فیبرداری که می توانید بهتر تحمل کنید، کمی آزمایش و خطا انجام بدهید. اگر یبوست آزارتان میدهد، شاید پزشکتان برای شما یک ملین تجویز کند.

کنار آمدن با دیابت

اگر بیمار دیابتی هستید یا در طول دوران بارداری به دیابت مبتلا شده اید، رژیم غذایی خود را به گونه ای تنظیم کنید که شامل مقادیر خاصی از پروتئین، چربی و کربوهیدرات باشد تا اطمینان دهد گلوکز (قند خون شما را در سطح طبیعی نگه می دارد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد