علف هفت بند مرغان یک درمانگر قوی است …!!!


علف هفت بند مرغان یک درمانگر قوی است …!!!

علف هفت بند مرغان یک درمانگر قوی است ...!!!

 

علف هفت بند مرغان چیست ؟

گیاهی است از خانواده Polygonaceae، یک ساله، کوتاه و دارای ساقه ای پرگره و خوابیده روی زمین که طول آن حدود بیست تا پنجاه سانتیمتر است. برگ آن ریز و نوک تیز و گل آن قرمزرنگ و کمی مایل به سبز و کوچک می باشد. این گیاه از علف هرز است و معمولاً در چمن ها، اراضی متروک و زمین زراعتی در همه جا دیده می شود، در اغلب مناطق اروپا، آسیا و امریکای شمالی انتشار دارد، در ایران تقریباً در تمام مناطق کشور می روید، در اطراف تهران، قلهک، کرج و مناطق شمال در بندرگز گیلان، در آذربایجان، اصفهان، تفرش، نهاوند، بلوچستان، سرحدات شرقی کشور و در دره  هریرود به طورخودرو شناسایی شده است.

نام دیگر علف هفت بند مرغان

عصای حضرت موسی ۔ عصای موسی ۔ عصی الراعی ۔ شبطالغول ۔ برنشیان۔ صد پیوند ۔سرخ مرد- سرخ مرز- خاک تيره - هفت بند-السون ولسون - اکريش - عليقی دغلی - فريز - مور - خنجر-گرهمرغان -رئونی پرندگان - مرغ چر- علف هفت بند-فلیس -طرنه - بطبات - بندوک - زمین کش - شیر دندان - شیندان.

ترکیبات علف هفت بند مرغان

اسانس - لعاب - موم - قند - تانن - S. اسید اکسالیک - پولیگونیک اسید - گلیکوزیدهای کوئرستین، آرابینوزید و آویکولارین.

درمان با علف هفت بند مرغان

سی تا پنجاه گرم از آن را در یک لیتر آب جوشانده، بعد آن را صاف و با قند شیرین کنید وصبح، ظهر و شب هر بار یک فنجان بنوشید. مدر، قابض و تونیک است، تب را قطع میکند، بندآورنده ی خون و ضد کرم می باشد؛ به خصوص کرم اسکارید را نابود می کند، همچنین برای دفع کرم روده بچه ها مؤثر است، برای درمان بیماری پوستی و زردی مفید می باشد، برای درمان آفتاب زدگی، رفع درد معده و وبا مفید است، برای مداوای سوزاک مصرف می شود، در کاهش ورم روده  بزرگ و قطع خونریزی رحم نافع است. در بهبودی مسلولین و کاهش عرق مفرط و کم شدن اخلاط آنها اثر مفید دارد.هر روز یک قاشق سوپخوری از نیم کوب شده علف هفت بند مرغان را در یک لیوان آب جوش دم کنید و آب صاف کرده  آن را بنوشید. ترشحات سفید زنان را متوقف می سازد و ورم رحم را درمان می کند.یک دسته ساقه و برگ تازه  آن را بکوبید، آب آن را بگیرید و هر روز صبح، ظهر و شب هر بار یک قاشق قهوه خوری از آن را بنوشید. اگزما و برونشیت را درمان می کند.کمی از شیره آن را در بینی بکشید. خونریزی بینی را قطع می کند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد