علل ، علایم و درمان  عفونت  های زنانه 


 علل ، علایم و درمان  عفونت  های زنانه 

 علل ، علایم و درمان  عفونت  های زنانه 

  یکی از علت های ناباروری عفونت است و آن هم چند علت دارد: ۱) اگر مرد سوزش یا تکرر ادرار داشت ممکن است ناشی از عفونت خانمش باشد؛ لذا اول باید به آن شک کند. ۲) محل مرطوب یعنی عفونت و لذا نباید لباس های زیر زنان مرطوب باشد. ۳) شلوارهای تنگ هم باعث عفونت می شود. ۴) از کاندوم ها هم میتواند عفونت و خارش تولید شود.

درمان عفونت  رحم

۱) اگر عفونت همراه با خارش باشد: درمانش نشستن در وانی از سرکه است؛ به این ترتیب که یک لیوان سرکه طبیعی در سه لیتر آب جوشیده ولرم را آماده کرده روزی نیم ساعت ۷ الی ۱۴ مرحله در آن بنشینید. ۲) اگر عفونت بدون خارش باشد : تزریق واژینال عسل ۷ الی ۱۴ مرحله شبی یکبار (۱۰ سی سی)، توجه : دخترانی که ازدواج نکرده اند از ترکیب یک لیوان آب جوشیده ولرم به همراه ۴ قاشق غذاخوری عسل استفاده کنند.

 درمان عفونت های مکرر زنان

۱) حجامت عام۲) یک ماه بعد حجامت ساکرال (گودی کمر)۳) بادکشی تخمدان و کمر یک روز در میان۴) واژینال عسلی شبانگاه در زمان پاکی (۱۰ سی سی)۵) خوردن دوسین(شبها یک قاشق مرباخوری)۶) خوردن عرق رازیانه + عسل۷) لگن سرکه (یک لیوان سرکه + ۳ لیتر آب را در وانی ریخته و نیم ساعت در آن بنشینند) اگر جواب نداد از فصد بازیلیک (رگ دست) استفاده می کنیم.

نشانه‌های کلی عفونت واژن

طیف علائم عفونت‌های زنانه از خارش و سوزش و ترشحات شدید تا یک عفونت کاملا بی‌علامت و بی‌سروصدا متغیر است.در صورتی که عفونت محدود به واژن باشد، علائم شامل ترشحات بدبو، سوزش و خارش واژن و پوست ناحیه تناسلی، التهاب و ورم ناحیه و حتی علائم ادراری مثل سوزش هنگام دفع ادرار می‌شود. البته گاهی سایر علائم عفونت ادراری مثل تکرر ادرار را هم باید به نشانه‌های فوق افزود که در این صورت، فقط معاینه داخلی و انجام آزمایش ادرار به تشخیص درست عفونت کمک می‌کند.در صورت درگیری مناطق بالاتر، مثل گردن رحم و خود رحم علائمی مثل درد هنگام نزدیکی، درد زیاد زمان پریود، افزایش خونریزی پریود یا خونریزی غیرطبیعی و لکه بینی بعد از نزدیکی دیده می‌شود.البته متاسفانه عفونت رحم و دهانه رحم گاهی کاملا بدون علامت است، بویژه وقتی شدید باشد و لوله‌های رحمی را درگیر کند، یا در فضای شکم پخش شود و نیز زمانی که عفونت مزمن گردن رحم منجر به زخم دهانه رحم شود. به همین دلیل توصیه می‌شود خانم‌ها به‌طور مرتب به پزشک متخصص زنان مراجعه کنند.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد