قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / علل آکنه یا جوش غرور جوانی چیست؟
علل آکنه یا جوش غرور جوانی چیست؟
علل آکنه یا جوش غرور جوانی چیست؟

علل آکنه یا جوش غرور جوانی چیست؟

علل آکنه یا جوش غرور جوانی چیست؟

دکتر میشل ژوسای میگوید:

عوامل زیادی ممکن است موجب بروز جوش های غرور جوانی شوند که مهمترین آنها عبارتند از:

۱) عاملی چربی هورمونی؛

۲) عاملی احتباسی چربی؛

۳) عاملی عصبی؛

۴) عامل غذایی؛

۵) عامل عفونی؛

۶) عوامل ارثی و ژنتیک؛

۷) عواملی ناشناخته.

در افراد عادی به طور متوسط، هر سه ساعت ۱/۶۹ میلی گرم چربی از ۱۰ سانتیمتر مربع پوستشان ترشح می شود؛ در حالی که این مقدار ترشح چربی در افراد مبتلا به جوشی غرور جوانی ۲/۷۵ میلی گرم است.

بررسی ها نشان میدهد که فقط ۳۷ درصد از کسانی که مبتلا به جوش غرور جوانی هستند دارای پوست چرب هستند. چربی پوست شرط لازم نیست، ولی بین جوش و چربی پوست ارتباط مسلم وجود دارد.

جوش ها در مناطقی از بدن، مثل؛ صورت، پیشانی، گونه ها، پس گردن، قسمت بالای پشتو سینه ظاهر می شوند که مملو از غدد چربی است. در این مناطق در هر سانتیمتر مربع ۴۰۰ تا ۹۰۱غده و در دیگر قسمتهای بدن در هر سانتیمتر مربع کمتر از ۱۰۰غده چربی وجود دارد. جوش غرور، ابتدا به صورت کومدون ظاهر می شود که مخلوطی است از کراتین و مواد چربی و موهایی که به هم پیچیده اند. این کومدونها رنگ سفید یا سیاه می باشند. در کوملونهای سفید، جوش به علت بسته شدن منفذ کیسه مویی، به صورت یک برجستگی روی پوست ظاهر می شود، که خود به خود یا با دستکاری سرباز میکند و چرک آن خارج می شود. کومدون های سیاه که؛ رنگ آنها به علت اکسیداسیون چربی در مجاورت هوا و رنگدانه های غلاف موهاست، هیچ گاه واکنش التهابی تولید نمیکنند و چربی ها نمی توانند به آسانی از میان سوراخ مویی، به سطح پوست برسند و خارج شوند.

مطلب پیشنهادی

سیستم دندانی فکی بیمار

چگونگی درمان انواع ناهنجاری های دندانی و فک

چگونگی درمان انواع ناهنجاری های دندانی و فک   هر یک از این حالات برای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *