قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / علل بروز افسردگی چیست؟!
افسردگی
افسردگی

علل بروز افسردگی چیست؟!

علل بروز افسردگی چیست؟!

افسردگی

غمگین شدن واکنشی قابل انتظار است که افراد در مواجهه با ناملایمات یا بدبیاری های شخصی دچار آن میشوند و ممکن است مدت زمان نسبتاً طولانی هم باقی بماند. افسردگی هنگامی رخ میدهد که احساس غمگین بودن تشدید شده و انجام زندگی روزانه برای شخصی مشکل شود. افسردگی یکی از شایع ترین اختلالات روحی است. خانم ها دو برابر آقایان احتمال بیان کردن علائم و مشکلات افسردگی را دارند. در بعضی موارد این وضعیت بعد از چند روز یا چند هفته به طورخودبه خودی از بین میرود. با این حال در بعضی موارد ممکن است نیاز به کمک های تخصصی و حمایتی برای درمان آن باشد. در موارد شدید افسردگی که ممکن است فرد افسرده احساس یا اقدام به خودکشی کند، نیاز به بستری شدن در بیمارستان خواهد بود، تا احتمال آسیب رساندن شخصی به خودش کم شود. علائم افسردگی اغلب همراه با علائم اضطراب می باشد. برای مثال ممکن است به طور دائم احساس دلشوره و دلواپسی وجود داشته باشد و افکار نگران کننده را مکرر ایجاد شوند.

اقسام افسردگی

افسردگی انواع گوناگون دارد. شایعترین آن افسردگی بنیادی است که فرد مبتلا به آن گاهی شاد و خوشدل میشود و موقتاً فعال میگردد. نوعی از افسردگی بنیادی به افسردگی مالیخولیایی موسوم است که بیمار هیچ گاه از چیزی دلخوش نمی شود. نوع دیگر افسردگی، افسردگی روان پرشی است که با خطر آسیب رساندن به خود و یا خودکشی همراه است.

علل بروز افسردگی و علائم آن

افسردگی ممکن است هنگامی بروز کند که شخصی با یک یا چند واقعه استرس زا در زندگی روبرو می شود. عامل شروع کننده افسردگی اغلب مربوط به از دست دادن میباشد. مانند از دست دادن همسر یا شکست های عشقی، وجود یک تجربه بد در دوران کودکی یکی از والدین)./

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *