قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / علل بی اختیاری ادرار چیست؟!
بی اختیاری ادرار

علل بی اختیاری ادرار چیست؟!

علل بی اختیاری ادرار چیست؟!

بی اختیاری ادرار

  • برای درمان ادرار بی اختیار (چلمیزک)، باید هر روز ۳۰ گرم برگ زغال اخته  فرنگی را در یک لیتر آب بجوشانید و آب صاف کرده آن را روزانه در سه نوبت بنوشید.
  •  تخم خواجه باشی را نرم بسایید و با عسل مخلوط کنید . صبح و ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق غذاخور یاز آن را میل کنید.

بی اختیار ادرار کردن کودکان:

  • برای جلوگیری از بی اختیاری ادرار کودکان، ۴۰ گرم برگ زغال اخته فرنگی را در یک لیتر آب روی حرارت ملایم بجوشانید تا یک سوم از آب آن بخار شود، بعد آب آن را صاف و شیرین کرده و در جای خنک نگهدارید و هر شب پس از شام شب یک فنجان به او بخورانید.

علل عدم کنترل ادرار در خانم ها:

عدم کنترل ادرار در خانمها در بیشتر موارد به علت صدماتی است که در دوران بارداری و در هنگام زایمان به مثانه و به مجاری ادرار آن ها وارد می شود؛ یا به علت خشکی مجرای تناسلی و مجرای ادراری بعد از یائسگی است. در هر حال در این بیماری عضوی که بیشترین صدمه به آن وارد می شود، عضله ای است که در دهانه  مجرای ادرار به خوبی مسدود نشود و در نتیجه با کوچک ترین فشار به مثانه مقداری ادرار به داخل مجرای ادراری رانده شده و به خارج دفع می شود

لازم به ذکر است که از کار افتادن این عضله یا عدم توانایی آن در خانم هایی که تحت عمل جراحی مجرای رحم یا مثانه قرار گرفته اند بیشتر وجود دارد. این ناراحتی در همه سنین به خصوص در خانم های بالای ۶۰ سال وجود دارد.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *