علل سقط جنین و راه های پیشگیری از آن


علل سقط جنین و راه های پیشگیری از آن

علل سقط جنین و راه های پیشگیری از آن

 

هیچ گونه اطلاعات علمی ای این دستورالعمل ها را تأیید نمی کند، ولی چون جایگزین بهتری وجود ندارد، آسیبی هم نمی رساند.سقط جنین اکثریت بارداری ها روندی طبیعی دارد. ولی در حدود یک از هر پنج بارداری در اوایل، به سقط ختم می شود، که اغلب حتی قبل از زمانی است که زن متوجه بارداری خود شود.

اگر سقط جنین در اوایل بارداری اتفاق بیفتد، ممکن است آن را با دورهی قاعدگی ماهیانه خود اشتباه بگیرید. تقریبا نیمی از اوقات، ناهنجاری های کروموزومی موجود در رویان، باعث سقط جنین می شود. در ۲۰ درصد موارد دیگر، ممکن است رویان دارای نقايص ساختاری باشد که به دلیل کوچک بودن آن، از طریق سونوگرافی یا آزمایش های پاتولوژیک قابل تشخیص نیست.

ممکن است سقط جنین به انقباض عضلانی و خونریزی منجر شود. ممکن است احیای شکم احساس درد داشته باشید که بسیار بیشتر از انقباضات دوران قاعدگی است، و ممکن است بافت جنین و جفت خارج شود. در مواردی که تمام بافت خارج می شود، لازم نیست پزشک کاری برای شما انجام دهد.

هرچند، اغلب، مقداری از بافت در رحم باقی می ماند، و ممکن است به عمل باز کردن و کورتاژ نیاز داشته باشید، که برای خالی کردن رحم انجام می شود. دکتر شما، به آرامی دهانه ی رحم را با ابزار جراحی باز می کند، و سپس محتویات باقیمانده در رحم را با دستگاهی مکنده یا با تراشیدن رحم خالی می کند. گاهی برحسب دکتر، سن بارداری، و هریک از مشکلات مهم پزشکی می توانید کورتاژ را در مطب دکتر یا در اتاق عمل انجام دهید.

گاهی ممکن است هیچ نشانه ی مشهودی از سقط جنین وجود نداشته باشد. ممکن است پزشک شما در طول معاینه عادی دوران بارداری متوجه شود جنین دیگر زنده نیست، که به آن سقط جنین پنهان گفته می شود. اگر در ابتدای بارداری دچار سقط جنین پنهان بشوید، شاید کورتاژ ضرورت نداشته باشد. ولی اگر از سه ماهه ی اول دیرتر اتفاق بیفتد، ممکن است به منظور کاهش خطر خونریزی شدید و عدم خروج کامل بافت، به کورتاژ نیاز داشته باشید.

برحسب سابقه ی بیماری های مربوط به زایمان و تمایلتان در بررسی علت سقط جنین، می توانید برای فرستادن بافت برای تجزیه و تحلیل ژنتیکی تصمیم بگیرید (برای آنکه بدانید کروموزومها عادی بوده است یا غیرعادی). از آنجایی که نیمی از همه ی سقط جنین ها به خاطر ناهنجاری های کروموزومی هستند، دانستن علت آن می تواند مؤثر باشد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد