علل عود بیماری ام اس بعد از زایمان


علل عود بیماری ام اس بعد از زایمان

علل عود بیماری ام اس بعد از زایمان

 

احتمال بروز عود در خانم ها، سه تا شش ماه بعد از زایمان، بالا است این بدان معناست که در تعداد بسیار معدودی از شما، بیماری ام اس، پس از تولد بچه، شعله ور می شود. بچه ها هم ممکن است به آسانی این طرز تفکر عامه را بد برداشت کرده و آن را نوعی سرزنش قلمداد نمایند و بالطبع، احساس گناه کنند. یک گفتگوی درست و حسابی در مورد علل احتمالی ام اسی، ممکن است به آنها کمک کند تا به آرامش برسند.

در کنار آن، گفتن جملاتی مثل «تو واقعاً به من استرس زیادی وارد می کنی؛ بسه دیگه» یا «تو باعث می شوی ام اس من بدتر شود» تأثیر خیلی عمیقی روی بچه ها می گذارد. بنابراین، سعی نکنید بیماری ام استان را به عنوان یک اهرم کنترل تربیتی به کار گیرید.

مراقبتی شمادرباره ی ام اس باعث ایجاد الگوی خوبی برای تشریف مساعی و حل مشکل در قانواره می شورا اگر مبتلا به ام اس هستید، چه باورتان بشود و چه نشود، نعمتی نصیب شما شده - اکنون این فرصت را دارید، برای فرزندانتان الگویی باشید در این زمینه که انسانها در مواجهه با چالش های زندگی چگونه می توانند به یکدیگر کمک کنند. کودکانی که میبینند گفتگوی خانوادگی آزادانه در مورد مسائل ایجادشده منعی ندارد، احتمال اینکه در موقع بروز هرگونه مشکلی برایشان، جهت درخواست کمک نزدتان بیایند، بیشتر است.

رر میان گزاشتن اطلاعات با فرزنرانی، زمانی که گاهی نیازهای فرزندانتان با نیازهای شما در تضاد قرار میگیرد. به عنوان مثال، فرض کنید شما و همسرتان بخواهید درباره ی ام اس با بچه  ها صحبت کنید، اما به دلیل دغدغه های امنیت شغلی، این موضوع را تابهحال در محل کار به هیچ کس نگفتهاید شما نگرانید بعد از اینکه بچه ها از قضیه مطلع شوند، به تدریج خبر بین همسایه ها پخش شده و به گوش رئیستان برسد. چه کار می کنید؟


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد