علل نفخ کردن و راه های خلاصی از آن در دوران بارداری


علل نفخ کردن و راه های خلاصی از آن در دوران بارداری

علل نفخ کردن و راه های خلاصی از آن در دوران بارداری

 

اگر حالت تهوع شما از کنترل خارج شود، در صورتی که با کاهش وزن مواجه شدید ) و اگر متوجه شدید غذا یا مایعات را نمی توانید پایین بدهید، یا اگر احساس سرگیجه یا ضعف می کنید، با دکتر خود تماس بگیرید.

اگر کمتر از شش هفته باردارید، می توانید تنها از فولیک اسید به جای ویتامین های دوران بارداری مصرف کنید. فولیک اسید مکملی اصلی است که از اوایل بارداری بدان نیاز دارید، و به احتمال زیاد، بسیار کمتر از مولتی ویتامینی که به طور عادی در دوران بارداری مصرف می کنید، معده ی شما را ناراحت می کند. علاوه بر این، مشکل را با افزودن نگرانی در مورد آن پیچیده تر نکنید. حالت تهوع برای ش ما و بچه مضر است. افزایش وزن مناسب برای شما در سه ماهه ی اول فقط یک کیلوگرم است. حتی کم کردن وزن احتمالا مشکل بزرگی نیست

نفخ کردن

 قبل از آنکه بچه آن قدر بزرگ بشود که شکمتان برآمده شود، کمربندتان ممکن است احساس ناراحتی به شما بدهد و به نظر برسد شکمتان نفخ کرده و متورم شده است. به محض آنکه باردار می شوید، عوارض جانبی تغییر هورمون شروع می شود. پروژسترون، یکی از دو هورمون مهم بارداری، باعث می شود آب را در خود نگه دارید. . به علاوه، حرکات روده ها را کند می کند، که باعث بزرگ شدن و بنابراین افزایش اندازه ی شکم می شود. استروژن، دیگر هورمون مهم بارداری، باعث بزرگ شدن رحم شما می شود، و باعث می شود احساس کنید شکمتان بزرگتر شده است. این عارضه اغلب در بارداری های دوم و س وم مشهودتر است، زیرا بارداری اول باعث می شود عضلات شکم شما در حد بیشتری شل شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد