قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / علل و راه های درمان خون دماغ شدن
خون دماغ
خون دماغ

علل و راه های درمان خون دماغ شدن

علل و راه های درمان خون دماغ شدن

خون دماغ 

غشای مخاطی بینی انباشته از تعداد بسیار زیادی از رگهای خونی کوچک میباشد که درهنگام به وجود آمدن جراحت به سختی خونریزی میکنند. یک زمین خوردگی و یا ضربه خوردن و همچنین تمیز کردن شدید بینی میتوانند عواملی برای خونریزی بینی باشند؛ اما خشکی مزمن بینی نیز باعثمیشود که غشای مخاطی بینی دچار خونریزی شود. در ماههای سرد زمستان، زمانی که محیط کار یا منزل بسیار عملکرد خود، یعنی مرطوب کردن هوای استنشاق شده برای ریه نمیباشد. از این رو دچار تورم می شود همانند زمانی کهپوسته خشک ایجاد میکند که با کوچک ترین علتی پارہ شده، بینی دچار خونریزی ملایم میشود.

درمان خون دماغ 

به عنوان اقدام اول باید خونریزی را متوقف نمود. اگر شما بیشتر دائما مبتلا به خونریزی بینی می شوید، باید تدابیری را برای پیشگیری در نظر بگیرید. برای انجام این کار بهتر است محیط اطراف خود را مرطوب نگاه دارید بنابراین در فصل زمستان از دستگاههای بخور یا مرطوب کننده ی هوا استفاده نمایید و سعی کنید که دائما به گونه ای هوای تازه وارد اتاق کنید

زمانی که خونریزی بیش از بیست دقیقه به طول انجامید و یا خونریزی از هر دو طرف بینی باشد، باید حتما به پزشک مراجعه نمایید، تا خونریزی را به کمک تنظیف حاوی پنبه و یا نهایتاً با بالن متوقف سازد. (سوندوبالن مخصوص پزشکی برای جلوگیری از خونریزی بینی) اگر خونریزی بینی شما به علت تصادف میباشد، باید بعد از مراجعه به پزشک اطمینان خاطر حاصل کنید که جمجمه آسیب ندیده باشد. دلیل دیگر برای ابتلا دائم به خونریزی می تواند فشار خون بالا، بیماری عروق خونی و یا اختلال در انعقاد خون باشد. چنین بیماریهای باید توسط پزشک درمان شوند.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *