علل پادرد و راه هایی که از بروز آن پیشگیری می کند!


علل پادرد و راه هایی که از بروز آن پیشگیری می کند!

علل پادرد و راه هایی که از بروز آن پیشگیری می کند!

پا درد و پاشنه درد چگونه ایجاد می شود 

اصولاً خانم ها به سلامت و مراقبت از پا توجه کافی دارند و با چرب کردن و مراقبت کافی سلامت پاها را تأمین می کنند. اما آقایان به سلامت و مراقبت پا بی توجه  هستند.

احتمال دارد گاه به دليل بی توجهی و یا به علت خستگی، پا به راحتی  پیچ خورده و صدمه ببیند. هر فرد در طول زندگی بیش از ۰۰۰ر ۱۰۰ مایل راه می رود که حدود چهار برابر پیرامون کره زمین است. با هر قدمی که برمی دارد ۲۹ استخوان، ۳۸ ماهیچه، ۵۹ رباط و چندین متر عصب و عروق خونی در هر پا باید فشار بسیار زیادی حدود4 برابر وزن فرد را تحمل کند. خوشبختانه پاها برای مبارزه آفریده شده اند. اگر پاهایتان درد می کند، احتمالا به دلیل کفش نامناسب است. درد پا و پاشنه پا قابل معالجه است.f6gp7 

ویژگی های کفش مناسب

راحتی پا از کفش فروشی و انتخاب کفش آغاز میشود. به نظر دکتر پاملا کالمن (رئیس امور بهداشت انجمن پزشکی امراض دست و پا در آمریکا) بخش عمده ناراحتی پا به دلیل کفش های نامناسب به ویژه کفش های خیلی شیک و ظریف است. آقایان متوجه نیستند که کفش آن ها چون کفش خانم ها در سر پنجه دارای یک لایه چرم است که درد پا را افزایش میدهد و باعث بروز ناراحتی شست پا، پینه و ناراحتی ناخن پا میگردد.

در خرید کفش دقت کنید که فضای کافی برای حرکت شست پا در جلوی کفش وجود داشته باشد. می توان کفش را پوشید و ایستاد و از فردی خواست جلوی کفش را فشار دهد تا فضای مناسب را احساس کنید. فضای مناسب به اندازه ناخن شست پا است در صورت وجود شرایط فوق، کفش مناسب محسوب می شود.

انتخاب کفش مناسب:

با گذشت زمان به ویژه در آقایان پاشنه پاها دچار ناراحتی می شوند به گفته دکترکالمن آقایان اغلب از درد پاشنه پا شکایت دارند زیرا فعالیت آن ها بیش از خانم ها است. کفش آقایان غالباً در قسمت پاشنه پا راحت و نرم نیست. مهم ترین کار در خریدن کفش، قراردادن دست در داخل کفش و فشار دادن آن است، در صورتی که پوشش داخل کفش فرو رود و با برداشتن دست بالا بیاید، کفش مناسب و راحت است در غیر این صورت کفش دیگری انتخاب کنید.

شکل ظاهری کفش های مناسب :

دکتر ویلیام ون پلت (متخصصں امراض دست و پا و رئیس مرکز امراض دست و پای آکادمی آمریکا) معتقد است توجه به شکل ظاهری کفش در حین خرید مهم تر از اندازه کفش است. به طور کلی پاها و یا کفش ها به سه شکل وجود دارند، خمیده، قدری خمیده و صاف. افراد با قوس زیاد پا باید کفش های قوس دار، افراد با پای صاف از کفش های صاف (تخت) یا قدری صاف استفاده کنند.

کفش های بنددار: به عقیده دکتر فلیپور (متخصص امراض دست و پا شاغل در سانفرانسیسکو) کفش های بندی در بخش فوقانی دارای استحکام بیشتر و عوارض افتادگی قوس پا را کاهش میدهد. متخصصان عقیده دارند آقایانی که از کفش های بندی استفاده می کنند کمتر از سایرین دچار افتادگی قوس پا می شوند.

زمان مناسب خرید کفش :

زمان مناسب خریداری کفش بعد از ظهر است زیرا در اثر کار روزانه پاها قدری متورم است و بعد از خرید کفش با مشکل تنگی کفش روبرو نمی شوید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد