قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / علل کمردرد را میدانید؟!
کمردرد
کمردرد

علل کمردرد را میدانید؟!

علل کمردرد را میدانید؟!

کمردرد

کمردرد یکی از شایعترین اختلالاتی است که از هر ۵ نفر، ۱ نفر در دوران زندگی به آن مبتلا می شود. ساختمان پشت شامل مجموعه ای است که از مهره های استخوانی، دیسک ها (بالشکهای بین مهرهای)، نخاع یا مغز تیره، اعصاب، عضلات و رباطات تشکیل یافته است. مشکلات پشت ممکن استناشی از اختلال در هر یک از اجزاء فوق باشد که معمولابسیار ناراحت کننده و ناتوان کننده است. پوک شدن

استخوان و یا التهاب مفصلی یا آرتروز ممکن است باشند. همچنین انحراف ستون مهره ها به یک سمت و یا لغزش یک مهره روی مهرهای دیگر می توانند باعث ناراحتی شدید در ناحیه کمر شوند. یک علت شایع دیگر برای کمردرد پارگی، لغزیدگی و یافتق دیسک های بین مهره ای است. یک دیسک بین مهره ای دارای یک هسته  نرم ژلاتینی در مرکز میباشد که اطراف آن را بافتهای فیبری به صورت حلقه فراگرفته اند، ضربه، فشار و یا فساد ممکن است قسمت خارجی حلقه  دیسک را ضعیف کند، به طوری که قسمت مرکزی به صورت فتق به داخل حلقه نفوذ و برآمدگی تولید کند. این برآمدگی به ریشه های عصبی در ستون فقرات یا به خود طناب عصبی تجاوز می کند و به آنها فشار وارد می آورد. دیسکهایی که دچار فتق شده انداکثرا باعث دردهای شدید کمر می شوند. این درد به کفل ها، ران ها و پاها نیز انتشار مییابد. همچنین مناطق مبتلا ممکن است دچار بی حسی و فقدان حرکت هم بشوند و انسان را بسیار دچار رنج سازند.

گاهی درد کمر به علت سردی مزاج ایجاد می شود، لذا برای تسکین درد کمر باید جدوار، تخم گشنیز، مقل ازرقی، شقاقل، عود و جوزهندی از هر کدام ۵ گرم، گل محمدی، تخم شنبلیله، تخم شوید، زنیان و پودینه از هر کدام ۱۰ گرم، سورنجان و کنجد از هرکدام ۲۰ گرم، همه را نرم بسایید و با سرکه و گلاب مخلوط کنید و روزی سه مرتبه بمالید.

کمردرد از سردی مزاج

رای تسکین کمردردی که به علت سردی مزاج باشد، ، خوردن ماء الاصول، گل قند عسل و تریاق اربعه و نیز ضماد روغن بابونه، روغن قسط و روغن سداب و همچنین مالیدن تخم شنبلیله، اوشق، حب القار، آب تخم کتان و روغن بید انجیلی مؤثر می باشد.

کمردرد از بلغم

این درد ممکن است به علتگرفتاری عضلات و مهره های پشت به وجود آید که در اثر مصرف مواد بلغم افزا شدت می یابد. این درد با خوردن ماء الاصول، اگیرترکی، زیره و عسل و پس از خوردن آنها از مصرف ترکیب سورنجان با گلاب و زهره ی گاو به صورت مالیدنی ساکت خواهد شد. همچنین میتوانید، نمک هندی، شقاقل، اوشق، شحم حنظل، جاوشیر، مقل ازرقی، میعه سایله، انزروت، ، قسط تلخ، رازیانه، انیسون و تخم کرفس، همه را به مقدار مساوی نرم بسایید، مقداری از آن را با آب خمیر کرده و به صورت شیافهایی درآورید و استعمال کنید و مقداری از آن را نیز با گلاب و سرکه مخلوط کنید و روزی سه مرتبه مالش دهید.

کمردرد از قاعدگی

برای تسکین درد کمر در زمان قاعدگی زنان، مالیدن پودینه یا سیر، همچنین روغن آنها و یا روغن همچنین می توانید جاوشیر، اوشق، تخم کرفس، نمک هندی، مقل ازرقی، میعه سایله، انزروت، زنجبیل، شهم حنظل، سورنجان، زرمباد، شقاقل، تخم کرفس، انیسون و بادیان، همه را به نسبت مساوی نرم بیسایید،بعد مقداری از آن را با گلاب و سرکه خمیر کرده و روزی سه مرتبه بمالید و مقداری دیگری از آن را هم با آب خمیر کرده و مانند شیاف بسازید و از عقب استعمال کنید

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *