قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / علل گرفتگی بینی در دوران بارداری 
گرفتگی بینی
گرفتگی بینی

علل گرفتگی بینی در دوران بارداری 

علل گرفتگی بینی در دوران بارداری 

 

گرفتگی بینی

جریان افزایش یافته ی خون که در دوران بارداری بروز می کند، می تواند موجب گرفتگی و مقداری ورم غشاهای مخاطی داخل بینی شما شود. این حالت، به نوبت، می تواند به چکیدن مخاط به پشت بینی منجر، و نهایتا، باعث سرفه های مزمن شود.

قطره های نمکی بینی می تواند تسکین دهنده باشد و مصرف آنها در دوران بارداری کاملا بی خطر است. همچنین مرطوب نگه داشتن فضای خانه یا محل کار می تواند مؤثر باشد. اسپری های بینی و ضد احتقانها نیز مؤثر است ، ولی از مصرف این داروها بیش از چند روز خودداری کنید. شما (یا مخصوصا، همسرتان) ممکن است ناگهان متوجه شوید چنان خر و پف می کنید که هرگز نمی کردید.

این نشانه ی شایع نیز مجددا به افزایش گرفتگی در بینی مربوط می شود. توصیه ی ما چیست؟ برای همسرتان یک دست گوش گیر خوب بخرید! –

خون دماغ و خونریزی لثه ها

به دلیل حجم زیاد خونی که در بدن ش ما برای حمایت از بارداری تان جریان دارد، ممکن است از رگهای کوچک خونی در بینی یا لثه های خود دچار خونریزی شوید. معمولا خونریزی به خودی خود بند می آید، ولی می توانید با وارد آوردن کمی فشار بر روی نقطه ی خونریزی، به آن کمک کنید. در صورتی که خونریزی به طور خاص شدید یا مداوم باشد، با دکتر خود تماس بگیرید. با استفاده از یک مسواک نرم تر هنگام مسواک زدن دندان های خود، می توانید خونریزی را به حداقل برسانید.

مطلب پیشنهادی

ارزیابی اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد   کنترل وضعیت فرزندتان تمام نوزادان با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *