قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / عنبر مایع زکام را درمان میکند!!!
عنبر مایع
عنبر مایع

عنبر مایع زکام را درمان میکند!!!

عنبر مایع زکام را درمان میکند!!!

عنبر مایع

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی عنبر مایع است رزین روغنی مخلوط با اسانسی است نیمه مایع تا خمیری شفاف به رنگ زرد قهوه ای یا تیره تر، چسبنده و معطر بابوی تند و قوی که از پوست درختانی از خانواده Hamamelidaceae گرفته می شود و گونه هایمختلفی دارد.

نوع اول: درختی است زیبا و بلند که بلندی آن در موطن خود تا پنجاه متر نیز میرسد. برگهای آن پنجه ای و سبز شبیه برگ چنار است که درپاییز به رنگ سرخ عنابی درمیآید. در شاخه های غیرمنظم آن زواید چوب پنبه ای به وجود میآید. گلهای آن گروهی و به شکل خوشه است. میوه  آن بالدار به شکل گلوله ای خاردار میباشد که دور هم مجتمع هستند.

نوع دوم: درختی است کوتاه تر از گونه  قبلی که بلندی آن تا بیست متر میرسد. شکل برگها و میوه  آن شبیه سایر گونه هاست. گلهای آن دو نوع نر و ماده میباشد که روی یک پایه قرار دارند. این درختان بومی مناطق گرمسیر یونان، آسیای صغیر و سوریه می باشند. چند گونه  دیگر نیز وجود دارد که مواد فوق از  استخراج میشود.

طبیعت آن: خیلی گرم و خشک است.

ترکیب شیمیایی: وانیلین – سینامات دتیل – اسانسی معطر شامل استیرولن – رزین شامل اوستورزینول به صورت آزاد و ترکیب با سینامیک اسید – اتراستیراسن به شکل بلورهای بی رنگ.

نام های دیگر عنبر مایع در طب سنتی: میعه سائله – میعه یابسه – عنبرسائل.

خواص عنبر مایع

داروی گیاهی باز کردن پریود

 اگر ۵ تا ۱۵ گرم از آن خورده شود، نیرودهنده است، بادها را تحلیل میبرد، منضج و اعتدال بخش اخلاط است، قابض، مدر، قاعده آور و مسقط جنین می باشد،

درمان گیاهی زکام

برای درمان خواب رفتگی اعضای بدن، کزاز، زکام، رعشه، تسکین درد کمر، سرفه، درد سینه، ریه و صاف کردن آواز و رفع استسقامفید است،

درمان گیاهی یبوست

طحال، کلیه و مثانه را تقویت می کند، اگر با آب گرم خورده شود مسهل بلغم میباشد

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *