عوامل متغیر در شدت درد زایمان


عوامل متغیر در شدت درد زایمان

عوامل متغیر در شدت درد زایمان

 

در صورتی که پیشرفت درد بسیار کند باشد یا دهانه ی رحم از باز شدن متوقف شود یا جنین پایین نیاید، دکترها نگران می شوند. آنها روشی اجمالی برای توصیف عوامل متغیری دارند که نشان می دهد یک زن چگونه در طول درد عمل می کند؛ سه مورد است: مسافر، لگن، و قدرت. به عبارت دیگر، اندازه ی بچه و وضعیت او (مسافر)، اندازه ی لگن و قدرت انقباضات (قدرت)، همگی عوامل باهمیتی است.

پزشک شما باید به تمام این عوامل توجه کند، زیرا در صورتی که درد به طور طبیعی پیشرفت نکند، می تواند نشانه ی آن باشد که بچه بهتر است با کمک - با فورسپس با دستگاه مکنده - یا از طریق سزارین به دنیا بیاید. اگر اولین زایمان خود را انجام می دهید، احتمالا كل مرحله ی درد بین ۱۲ تا ۱۴ ساعت طول می کشد. برای زایمان های بعد از اولی، معمولا درد کوتاه تر می شود

مرحله ی اول مرحله ی اول درد زایمان از شروع درد واقعی تا باز شدن کامل دهانه رحم اتفاق می افتد. این مرحله طولانی ترین مرحله است (به طور متوسط برای فرزند اول ۱۱ ساعت و برای زایمان های بعدی، ۷ ساعت طول می کشد و به سه بخش تقسیم شده است: مرحله ی ابتدایی (نهفته)، مرحله ی فعال، و مرحله ی خروج، هر بخش ویژگیهای منحصر به فرد خود را دارد.

مرحله ی ابتدایی یا نهفته در طول مرحله ی ابتدایی با اولین مرحله از درد زایمان، انقباضات در ابتدا هر ۵ تا ۲۰ دقیقه یکبار صورت می گیرد، و به تناوب افزایش می یابد تا زمانی که به فاصلهی کمتر از ۵ دقیقه از هم واقع شود. انقباضات در ابتدا بین ۳۰ تا ۴۵ ثانیه ادامه دارد، ولی همچنان که مرحله ی اول ادامه می یابد، مدت آنها به ۶۰ تا ۹۰ ثانیه می رسد. در طول مرحله ی ابتدایی، دهانه ی رحم شما به تدریج ۳ تا ۴ سانتیمتر باز و صددرصد افاسه می شود.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد