عوامل موثر درخونریزی بعد از زایمان 


عوامل موثر درخونریزی بعد از زایمان 

عوامل موثر درخونریزی بعد از زایمان 

 

  بعد از زایمان - چه طبیعی چه سزارین - رحم شما به منظور بستن رگهای خونی شروع به انقباض و فشردن رگها می کند و در نتیجه خونریزی کاهش می یابد.

در صورتی که رحم به طور طبیعی منقبض نشود، ممکن است خونریزی شدید اتفاق بیفتد. به این شرایط بی قوتی رحمی گفته می شود. این مسئله ممکن است زمانی که چندقلو (دو قلو یا بیشتر) یا عفونتی در رحم دارید، یا در صورتی که مقداری از بافت جفت پس از خروج جفت در داخل رحم مانده باشد، اتفاق بیفتد. باز مجددا در بعضی موارد، خونریزی شدید به دلیل نامعلومی اتفاق می افتد.

در صورتی که این مسئله برای شما پیش بیاید، پزشک یا پرستارتان ممکن است برای ایجاد انقباض رحم، ابتدا ش ما را ماساژ دهد. اگر ماساژ مشکل را حل نکرد، ممکن است به شما یکی از داروهایی که برای ایجاد انقباض تجویز می شود، مانند اکسی توسین، متر جین یا همابیت داده شود.

در صورتی که مقداری از جفت در رحم شما مانده باشد، ممکن است با دست بردن به داخل رحم یا از طریق کورتاژ، که پاک کردن جدار رحم با یک ابزار است، خارج شود. در اکثر مواقع خونریزی بدون هیچ مشکلی بند می آید. در هر صورت، اگر با این داروها یا بدین طریق متوقف نشود، دکترتان در مورد راههای دیگر درمان با شما صحبت خواهد کرد.

شنیدن اولین صدای گریه ی فرزند خود کمی بعد از تولد، فرزند ش ما اولین تنفس خود را انجام میدهد و شروع به گریه می کند. این گریه چیزی است که موجب باز شدن ریه های فرزندتان می شود و به زدودن ترشحات عمیق تر کمک می کند. برخلاف نوع کلیشه ای، اکثر پزشکان پس از تولد بچه به باسن او نمی زنند، بلکه برای تحریک به گریه و تنفس، در عوض از روش دیگری استفاده می کنند - مثلا ماساژ دادن پشت بچه با قدرت، یا ضربه زدن به کف پا، اگر فرزند شما در اولین لحظه ی تولد گریه نکرد، مضطرب نشوید. اغلب، چند ثانیه، نه چند دقیقه طول می کشد تا بچه صدای دوست داشتنی خود را سر بدهد.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد