غذاهای محرک ویروس هرپس(تب خال)


غذاهای محرک ویروس هرپس(تب خال)

غذاهای محرک ویروس هرپس(تب خال)

ویروس هرپس چیست؟

تب‌خال یا هرپس سیمپلکس(به انگلیسی: Herpes simplex) یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می‌شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه‌تاول‌های ریز نمایان می‌شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تب‌خال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می‌گردد. برای تب‌خال هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز می‌نماید. اگرچه در برخی بیماران و پس از چندین سال عود بیماری، به ناگهان تظاهر مجدد تب‌خال از بین می‌رود اما هم‌چنان ناقل ویروس به دیگران خواهند بود.

چطور می توان تشخیص داد که ماده غذای خاصی محرک هر پس  است؟

دکتر گریفیت میگوید بهترین راه برای تشخیص محرل هرپس بودن مواد غذایی، آزمایش و خوردن ماده غذای است اگر به مواد غذای سرشار از آرژینین نظیر بادام زمینی و شوکولات و ژلاتین حساس باشید مدت زیادی لازم نیست که اثر آن معلوم شود، همان شب اول پس از خوردن، جوشها و تبخال ها کم کم بروز می کنند.images-18

بنابراین آزمایش آن خیلیساده است و کافی است که مقدار زیادی بادام زمینی یا شکلات و یا ژلاتین و یا از همه آنهابخورید و نتیجهٔ آن برای شما مشخص شود. در بعضی افراد لازم است مقدار زیادی بخورند ولی در برخی اشخاص که زیاد حساسیت داشته باشند کافی است مقدار محدودی در حدود ۴۰- ۳۰ گرم خورده شود. دکتر گریفیت می گوید خیلی ساده میتوانید آرژینین را از رژیم غذائی خود خارج کنید. برای این کار کافی است که از خوردن مغزهای گیاهی و شکلات و ژلاتین اجتناب نمائید. بدیهی است مغزهای گیاهی تجارتی که یا پوشش شکلات دارند بیشتر خطرزا هستند.

اگر به مواد غذای فوق الذکر حساس نیستید هیچ از خوردن آنها نگران نباشید ولی افرادی که به مواد غذای هرپس زا حساس هستند باید همیشه مواظب پرهیز از آنها باشند و نخورند زیرا اگر در اثر بیاحتیاطی بخورند و عفونت هرپس به صورت تب خالهای کامل ظاهر شود دیگر رفع آن به سادگی با کم کردن آرژینین و افزایش لیزین عملی نیست بنابراین هرچه زودتر بر ضدویروس اقدام شود بهتر است.

رژیم غذای مناسب که توصیه می شود اگر در آغاز حمله ویروس شروع شود میتواند برای رفع علائم بیماری مؤثر باشد یعنی درست همین که اولین نشانه های سوزش جوش های هرپس را در نقطه ای احساس کردید بلافاصله باید آرژینین را از مواد غذای خود حذف کنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد