قالب وردپرس درنا توس
فلج
فلج

فلجقابل درمان است؟

فلج یا استرخاء قابل درمان است؟

فلج یا استرخاء

یعنی حس و حرکت عضوی ناقص شده از بین برود و گاهی حس برقرار و حرکت زایل می گردد.
این بیماری بستگی به نوع گرفتاری عضو دارد که یا مرکزی است یا محیطی، مرکزی مربوط با اعصاب مغز و محیطی مربوط به اعصاب نخاع شوکی است.

پیشگیری از فلج 

اگر میخواهید فلج نشوید، پس از خوردن ماهی در آب سرد نروید و خوراکی هایی که طبیعت سرد دارند را زیاد از حد نخورید، در زیرزمین یا مکانهای سرد و رطوبتی زندگی نکنید و با شکم پر به خواب نروید.

ضمناً خوردن خوراکی هایی مثل آبلیمو، جوانه گندم، سمنو وانگور زرد و رسیده از فلج شدن پیشگیری می کند

درمان فلج

فلج یا استرخاء یعنی حس و حرکت عضوی ناقص شده و یا کاملاً از بین رفته باشد و گاهی حس برقرار است ولی حرکت زایل می شود. این بیماری بستگی به نوع گرفتاری عضو دارد که مرکزی باشد. یا محیطی، مرکزی مربوط به اعصاب مغز و محیطی مربوط به اعصاب نخاع شوکی است.در مورد فلج یا استرخاء باید از خوردن خوراکی های سرد و رطوبتی، رفتن به استخر و یا حمام آب سرد، استراحت در مکان های سرد و نمناک، نشستن جلوی پنکه و کولر خودداری کرده و در عوض از خوراکی هایی مانند: سیر، والک، آبلیمو، مربای وج، زنجبیل و عسل زیاد استفاده کنید.

  • برای درمان آن باید روزی سه مرتبه روغن ریحان و یا روغن فلفل سیاه را بر عضو فلج مالش دهید.
  •  برگهای سفت کلم را له کرده، بعد کمی بپزیدو روی عضو فلج بگذارید و این کار را روزی سه مرتبه تکرار کنید
  • هر بار که به حمام می روید مغز گردو کوبیده شده را با زیره  سیاه ساییده شده و مقداری عسل مخلوط کنید و در حمام گرم بر سر و بدن مخصوصاًموضع فلج شده بمالید و مدتی صبر کنید تا خوب عرقکنید (هرچه بیشتر صبر کنید بهتر است)، بعد بدن را بشویید و از حمام خارج شوید و پس از خارج شدن موضع را گرم نگهدارید.
  •  مقداری شفتالو خشک را در آبگرم بخیسانید و آب آن را مرتب بنوشید و هنگامی که تمام شد مجدداً بخیسانید و مصرف کنید و گل گوگرد را نیز در آب حل کنید و هر روز موضع را در آن آب نگهدارید و مالش دهید و هر دو دستور را تا بهبودی کامل ادامه دهید.
  •  پیه بز آب کرده را گرم کنید و بر موضع فلج مالش دهید، بعد پارچه پشمی را روی آن ببندید، سپس یک قطعه سنگ یا یک آجر آب ندیده را خوب گرم کنید و روی موضع قرار دهید تا بیش از حد گرم شود(هرچه بیشتر بتوانید گرمی آن را تحمل کنید بهتر است)
  •  سداب و گل همیشه بهار کوهی را با هم بجوشانید و آب آن را مرتب بر موضع فلج بمالید.
  •  مقداری وج را نرم بسایید، بعد با کمی عسل مخلوط کرده و خارج از یخچال نگهدارید و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  • فلفل سیاه، هل قرابی، تربد، زنجبیل، دارچین، جوز هندی و بسبایج از هر کدام ۱۰ گرم و آمله  مقشر ۲۰ گرم همه را نرم بسایید، بعد با ۵۰۰ گرم نبات ساییده شده و ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کرده و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میلکنید
  •  دارچین، زنجبیل، هلیله  سیاه، شیطرج، فلفل سیاه، بابونه  شیرازی و نخود الوند از هر کدام ۵گرم و آمله  مقشر، ثعلب و تخمهای مغز میوه  کاج از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بساید بعد با ۲۰ گرم پودر نارگیل و یک کیلو مویز بی دانه کوبیده شده و یک کیلو عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *