فلج
فلج

فلجقابل درمان است؟

فلج یا استرخاء قابل درمان است؟

فلج یا استرخاء

یعنی حس و حرکت عضوی ناقص شده از بین برود و گاهی حس برقرار و حرکت زایل می گردد.
این بیماری بستگی به نوع گرفتاری عضو دارد که یا مرکزی است یا محیطی، مرکزی مربوط با اعصاب مغز و محیطی مربوط به اعصاب نخاع شوکی است.

پیشگیری از فلج 

اگر میخواهید فلج نشوید، پس از خوردن ماهی در آب سرد نروید و خوراکی هایی که طبیعت سرد دارند را زیاد از حد نخورید، در زیرزمین یا مکانهای سرد و رطوبتی زندگی نکنید و با شکم پر به خواب نروید.

ضمناً خوردن خوراکی هایی مثل آبلیمو، جوانه گندم، سمنو وانگور زرد و رسیده از فلج شدن پیشگیری می کند

درمان فلج

فلج یا استرخاء یعنی حس و حرکت عضوی ناقص شده و یا کاملاً از بین رفته باشد و گاهی حس برقرار است ولی حرکت زایل می شود. این بیماری بستگی به نوع گرفتاری عضو دارد که مرکزی باشد. یا محیطی، مرکزی مربوط به اعصاب مغز و محیطی مربوط به اعصاب نخاع شوکی است.در مورد فلج یا استرخاء باید از خوردن خوراکی های سرد و رطوبتی، رفتن به استخر و یا حمام آب سرد، استراحت در مکان های سرد و نمناک، نشستن جلوی پنکه و کولر خودداری کرده و در عوض از خوراکی هایی مانند: سیر، والک، آبلیمو، مربای وج، زنجبیل و عسل زیاد استفاده کنید.

  • برای درمان آن باید روزی سه مرتبه روغن ریحان و یا روغن فلفل سیاه را بر عضو فلج مالش دهید.
  •  برگهای سفت کلم را له کرده، بعد کمی بپزیدو روی عضو فلج بگذارید و این کار را روزی سه مرتبه تکرار کنید
  • هر بار که به حمام می روید مغز گردو کوبیده شده را با زیره  سیاه ساییده شده و مقداری عسل مخلوط کنید و در حمام گرم بر سر و بدن مخصوصاًموضع فلج شده بمالید و مدتی صبر کنید تا خوب عرقکنید (هرچه بیشتر صبر کنید بهتر است)، بعد بدن را بشویید و از حمام خارج شوید و پس از خارج شدن موضع را گرم نگهدارید.
  •  مقداری شفتالو خشک را در آبگرم بخیسانید و آب آن را مرتب بنوشید و هنگامی که تمام شد مجدداً بخیسانید و مصرف کنید و گل گوگرد را نیز در آب حل کنید و هر روز موضع را در آن آب نگهدارید و مالش دهید و هر دو دستور را تا بهبودی کامل ادامه دهید.
  •  پیه بز آب کرده را گرم کنید و بر موضع فلج مالش دهید، بعد پارچه پشمی را روی آن ببندید، سپس یک قطعه سنگ یا یک آجر آب ندیده را خوب گرم کنید و روی موضع قرار دهید تا بیش از حد گرم شود(هرچه بیشتر بتوانید گرمی آن را تحمل کنید بهتر است)
  •  سداب و گل همیشه بهار کوهی را با هم بجوشانید و آب آن را مرتب بر موضع فلج بمالید.
  •  مقداری وج را نرم بسایید، بعد با کمی عسل مخلوط کرده و خارج از یخچال نگهدارید و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.
  • فلفل سیاه، هل قرابی، تربد، زنجبیل، دارچین، جوز هندی و بسبایج از هر کدام ۱۰ گرم و آمله  مقشر ۲۰ گرم همه را نرم بسایید، بعد با ۵۰۰ گرم نبات ساییده شده و ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کرده و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میلکنید
  •  دارچین، زنجبیل، هلیله  سیاه، شیطرج، فلفل سیاه، بابونه  شیرازی و نخود الوند از هر کدام ۵گرم و آمله  مقشر، ثعلب و تخمهای مغز میوه  کاج از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بساید بعد با ۲۰ گرم پودر نارگیل و یک کیلو مویز بی دانه کوبیده شده و یک کیلو عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

telegram

همچنین ببینید

زنجبیل

زنجبیل و خواص مفید آن برای بدن/قسمت اول

زنجبیل  و خواص مفید آن برای بدن   گیاه بسیار مفیدی که مردم خیلی کم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *