قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / فیبروآدنوم سرطان نیست ….
فیبروآدنوم
فیبروآدنوم

فیبروآدنوم سرطان نیست ….

فیبروآدنوم سرطان نیست ….

فیبروآدنوم چیست؟

این توده ها در واقع رشد بیش از حد لبول ها هستند که نمی توان آن را بیماری محسوب کرد. این حالت بیشتر در زنان زیر 30 سال بروز می کند.

ممکن است فیبروآدنوم با سرطان پستان اشتباه شوند ولی حقیقت این است که  توده سرطانی نیستند و حتی در اکثر موارد خطر آن را نیز افزایش نمی دهند

علت فیبروآدنوم

علت تشکیل فیبروآدنوم مشخص نیست ولی در خانم جوان و نوجوان شایعتر است.فیبروآدنوم  در بزرگسالان کم کم از لحاظ اندازه کوچکتر می شود و بافت آن تحلیل می رود ولی در نوجوانان تمایل به رشد و بزرگ شدن دارد.

تشخیص فیبروآدنوم

فیبروآدنوم  به صورت آزادانه در داخل سینه حرکت می کنند و می توان با استفاده از معاینات بالینی، سونوگرافی و برداشتن سلول  به کمک سوزن (بافت برداری به کمک آسپیراسیون) تشخیص داده شود.

درمان فیبروآدنوم 

اگر شما به فیبروآدنوم مبتلا هستید، ممکن است لازم باشد آن را بردارید. در صورتی که فیبروآدنوم شما درمان نشود، به احتمال یک مورد از هر سه مورد، به صورت خود به خود کوچکتر شده و ناپدید می شود.
اگر شما در مورد این توده  احساس نگرانی می کنید و یا اگر آنها بزرگتر می شوند، شما می توانید به کمک عمل جراحی آنها را بردارید.

از هر ۱۰ توده  که در پستان  خانم  زیر ۲۰ سال یافت می شود، شش تای آن را فیبرو آدنوم  تشکیل می دهند و معمولاً در سال  بعد احتمال کمی وجود دارد که این خانم  دوباره به این موارد دچار شوند.

 

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *