قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای مخصوص زنان / قاعدگی دردناک چه وقت شروع و چه مدتی طول میکشد؟
قاعدگی دردناک
قاعدگی دردناک

قاعدگی دردناک چه وقت شروع و چه مدتی طول میکشد؟

قاعدگی دردناک چه وقت شروع و چه مدتی طول میکشد؟

این ناراحتی در طول دوره ماهانه، پیش از آن و یا هنگام قاعدگی می تواند آغاز شود. حتی ممکن است دو روز پس از قاعدگی هم ادامه یابد، در هر حال درد شدید به ندرت از ۴ تا ۱۲ ساعت تجاوز   کندبرخی اوقات این درد به حدی شدید است که تنها پزشک می تواند آن را از درد شکم تمیز دهد. پس اگر دختران جوان در نیمه شب با درد شدید همراه با استفراغ روب هرو شدند، با اینکه احتمال قاعدگی دردناک وجود دارد، او را به پزشک زنان برسانید.

چه عاملی سبب قاعدگی دردناک می شود؟

تا کنون علت حقیقی آن معلوم نیست ولی عاملی که به طور یقین در آن نقش دارد، تخمک گذاری است. بدون تخمک گذاری و ضخیم شدن آندومتریوم ترشحی، این درد به ندرت در زنان جوان دیده شود. این است که لایه اندازی آندومتریوم می تواند انقباضات رحم را طولانی ترو شدید کند. به همین علت برخی زنان که درد قاعدگی را به نسبت شدیدتری تجربه می کنند، شاید در طول درد حس کنند که از رحم شان چیزی خارج می شود. انقباضات ممتد ماهیچه های رحم ممکن است از دفع خون قاعدگی جلوگیری کرده و درنتیجه در اثر باقی ماندن خون در داخل رحم، درد شدیدتر شود.

چرا در زنان مسن قاعدگی ها دردناک است؟

قاعدگی های دردناک پس از سالها همراه با آرامش به ویژه در زنان ۲۵ ساله به بالا، معمولاً نتیجه قاعدگی های دردناک ثانویه است که در اثر دشواری های خاص لگن یا آندومتروز حاصل می شود.

مطلب پیشنهادی

سرد مزاجی زنان

سرد مزاجی در زنان قسمت چهارم

نقش تغذیه در رابطه جنسی : تغذیه ناکافی از عواملی است که در تحلیل بردن …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *