قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / قند طبیعی و قند مصنوعی چه تفاوتی دارند؟
قند طبیعی و قند مصنوعی چه تفاوتی دارند؟
قند طبیعی و قند مصنوعی چه تفاوتی دارند؟

قند طبیعی و قند مصنوعی چه تفاوتی دارند؟

 قند طبیعی و قند مصنوعی چه تفاوتی دارند؟

تجربیات فراوانی نشان میدهد که قند طبیعی و نشاسته، پانکراس را برای ترشح انسولین کمتر از قند مصنوعی تحریک میکند؛ زیرا قند در حالت طبیعی خود، موادی را (مانند منگنز و…) دارد که اثرات مضر روی پانکراس را جبران میکند. وقتی که قند تصفیه شد. این ترکیبات سودمند، که به وسیله خالق هستی بر اساس حکمت و مصلحت آفریده شده، بر اثر تصفیه و سفید شدن نابود می شود، در نتیجه پانکراس را تحریک میکند و میگرن به وجود می آورد. این آزمایش ها نشان میدهد: زمانی که محصولات طبیعی مصرف میشود، اولین جهش در بالا رفتن قند خون و متعاقب آن کاهش قند خون به طور قابل ملاحظه ای کمتر است. (در این آزمایش آب نیشکر و آب پرتغال مصرف شده، اگر چه با آب میوه های دیگر هم نتایج یکسانی به دست آمده است).

نکتهٔ جالب این که هیچ کدام از آب میوه ها، حتی نیشکر علایمی در افراد هیپوگلیس میک ایجاد نکرد، ولی قند تصفیه شده اگرچه به مقدار کم، موجب بروز حملهٔ میگرنی میگردد. تجربیات نشان میدهد که منحنی مسطح مشخصه فرد میگرنی در هنگام مصرف قند طبیعی خیلی کمتر افقی است تا زمانی که قند تصفیه شده مصرف میکند. با توجه به تکنولوژی پیچیده به کار رفته در تصفیه چغندرقند و نیشکر، به سادگی می تواندریافت که چه مقدار از ترکیبات طبیعی در مرحلهٔ تصفیه و سفید کردن قند از دست میرود.

یک سیب درختی اگر چه پر از قند است ولی دارای ویتامین ها و سایر مواد غذایی نیز می باشد ، بنابراین کسی که از بیماری میگرن رنج می برد بدون هراس از ناراحتی می تواند آن را مصرف کند.

اما قند تصفیه شده چون ویتامین ها، مواد معدنی و پروتئین های خود را از دست داده است؛ نمی تواند به طور صحیح در بدن تغییر شکل دهد. برای به دست آوردن سلامتی چاره ای جز حذف قند مصنوعی نیست؛ این واقعیتی است انکارناپذیر به راستی چقدر باید صرف دارو و درمان کنیم و نتیجه ای نگیریم و تازه عوارض مصرف داروها را هم داشته باشیم. بیایید به این سخن حکیمانه توجه کنیم: «دوای تو غذای توست.» آیا کمک بزرگی به بشریت نخواهد بود که از شکر طبیعی به جای شکر مصنوعی و از آرد گندم کامل به جای آرد سفید استفاده شود. تندرستی از بزرگترین نعمتهایی است که خدای تبارک و تعالی به ما ارزانی داشته است. آیا ارزش آن را ندارد که برای حفظ این امانت الهی کوشش کنیم؟ پس از سالها تحقیق و مطالعه و آزمایش اکنون روشن شده است که برای درمان میگرن نیاز به دارو نیست. حداقل در ۹۰ درصد موارد چنین است. درمان آن فقط پرهیز از مصرف قند مصنوعی و مصرف غذاهای طبیعی هر ۳ – ۴ ساعت در روز یعنی به طور متوسط روزانه ۶ مرتبه غذای کم مصرف شود (البته با پرهیز از پرخوری.)

مطلب پیشنهادی

مصرف کوکائین یا کوکائین کراک در زنان

    استفاده از داروهای روان گردان / موادغیرقانونی مطالعات متعددی اثرات استفاده از مواد …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *