قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / قولنج روده ای چیست؟!؟!
قولنج
قولنج

قولنج روده ای چیست؟!؟!

قولنج روده ای چیست؟!؟!

قولنج

برای درمان قولنج باید دانه های اسفند، انزروت، جاوشیر، شحم حنظل، مقل ارزق و صمغ کما از هر کدام ۵ گرم، تخم مورد و پوست هلیله  زرد از هر کدام ۱۰ گرم و سکبینج ۱۵ گرم، همه را بسیار نرم بسایید، بعد با گل قند عسلی مخلوط کنید و هر صبح، ظهر و شب یک قاشق چای خوری از آن را میل کنید. ضمناً مصرف کمی عاقرقرها یا اسطوخدوس و یا سنبل الطیب  نیز مفید

  • مقل ارزق، شهم حنظل، جاوشیر خشک،انزروت، دانه های اسفند و اوشق از هر کدام ۱۰ گرم،تخم مورد و پوست هلیله  زرد از هر کدام ۲۰ گرم، سک بینج ۳۰ گرم و عاقرقرها، سنبل الطیب و اسطوخدوس هندی از هر کدام ۵ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با گل قند عسلی مخلوط کرده تا به صورت خمیری درآید و صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق چایخوری از آن را میل کنید.
  •  گل گاوزبان، صندل سفید، عوبدالصلیب و  پر سیاوشان از هر کدام ۵ گرم، بادیان وگل محمدی ازهرکدام ۱۰ گرم و تخم خطمی ۳۰ گرم، همه را نیم کوب کرده، بعد با ۵ گرم پودر شیرین بیان مخلوط و به ده قسمت مساوی تقسیم کنید، سپس ۱۰۰ گرم مویز را به وسیله  قیچی قطعه قطعه و روی آن ده قسم تقسیم کنید و هر قسمت از آن را شب در یک ونیم لیوان آب جوش بخیسانید و صبح در همان آب بجوشانید و بعد آب آن را صاف و شیرین کرده، بنوشید و تفاله آن را نیز مجدداً در یک ونیم لیوان آب بخیسانید و شب باز جوشانده و آب آن را میل کنید.
  • زیرہ کرمانی و افتیمون شامی ازھر کدام۲۰ گرم و کرویا ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید و هر روز صبح، ظهرو شب، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را کفلمه کنید.

قولنج شکمی

برای درمان این بیماری باید دارچین، زنجبیل، هلیله  سیاه، شیطرج، فلفل سیاه، بابونه شیرازی و نخودالوند از هرکدام ۵ گرم و آمله مقشر، ثعلب و تخمهای مغز میوه کاج از هر کدام ۱۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با ۲۰ گرم پودر نارگیل و یک کیلومویز بی دانه کوبیده شده و یک کیلو عسل مخلوط کرده و هر روز صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل کنید.

قولنج روده ای

برای درمان این بیماری باید دارچین، زنجبیل، بسبایج، جوز هندی، فلفل سیاه، هل قرابی و تربد مجوف از هر کدام ۱ مثقال، آمله  مقشر ۲ مثقال و نبات زرد ۲۵۰ گرم، همه را نرم بسایید، بعد با ۵۰۰ گرم عسل مخلوط کرده و صبح، ظهر و شب، هرمرتبه یک قاشق غذاخوری از آن را بخورید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *