قی و تهوع از پرخوری را به راحتی درمان کنید..!


قی و تهوع از پرخوری را به راحتی درمان کنید..!

قی و تهوع از پرخوری را به راحتی درمان کنید..!

قی و تهوع از پرخوری

در این حالت بهترین راه استفاده از داروهای قیآور و تخلیه معده میباشد. یا اینکه سکنجبین با آب گرم خورده شده و به طریق مصنوعی (مثلا با استفاده از تحریک حلق به وسیله انگشت) استفراغ ایجاد شود. یا اینکه ۲ یا ۳ لیوان شربت سکنجبین همراه با مقداری ترب خرد شده میل نمایید. به هرحال در مراحل بعدی پرهیز از شکم پروری لازم است.

درمان قی و تهوع از پرخوری

علاوه بر داروهای ضد تهوع، حجامت و زدن شاهرگ دست راست و حقنه مؤثر است. حقنه، مخلوطی از کاجیره، بسفاویج، خارخاسک، سسصغیر، آویشن، بابونه همراه با روغن کنجد و عسل باشد.صمغ عربی و کهربای سائیده به مقدار یک قاشق چایخوری با مقداری شربت حب الاس به مقدار نیاز میل شود. تهیه شربت نعناع و پونه مانند تهیه شربت حب الاس است.آشامیدن آب انگور و آب بارهنگ و آب برگ و ساقه خرفه نیز مفید است. شربت انجبار، شربت انار، شربت سیب، شربت گلنار، قرص طباشیر، قرص کهربا، شربت سماق و شیره خرفه بازدارنده خونریزی معده و دستگاه گوارش است.- گلنار فارسی ۵ گرم- مازو- ۵ گرم- گل سرخ ۵ گرم- کهربای سائیده ۵ گرم - داروها را کوبیده الک کنید و هربار یک قاشق مرباخوری از آن را با کمی شربت لیمو و انار و یا انجبار و یا آب میل کنید.- گل ارمنی ۱۰ گرم- صمغ عربی ۵ گرم- گلنار ۵ گرم- خون سیاوشان ۵ گرم- کندر ۵ گرم- داروها را نرم کوبیده و هر بار یک قاشق مرباخوری آن را با کمی آب و یا یکی از شربتهای مفید که در نسخه قبل مذکور شد، روزانه به تناسب نیاز میل کنید. گاه بهترین راه دفع قی، حقنه کردن با حقنه های مسهل است.در بعضی از حالتهای بحران بیماری قی کردن میتواند نجات بخش باشد. به عنوان مثال، کسی که به حالت تب و تشنج و امثال آن مبتلا شود چنانچه قی کند و ماده زنگاری یا ماده کبود رنگ مایل به رنگ نیلی برآورد بهبود مییابد. اگر کسی در حالت تب و پر شدن معده قی کند خوب میشود. اگر سکسکه لجاجت کند، قی کردن آن را از میان میبرد.کسانی که به اعتدال خود را قی میدهند، کلیه های خود را از آسیب دور نگه میدارند. قی کردن های به اعتدال در شفای بیماری کلیه، بیماریهای پا، ترک رگهای بدن و رگ های تابع ورید بسیار مفید است.دستور قی دادن آن است که به حمام بروند و بعد از بیرون آمدن از حمام غذای کامل بخورند و آنگاه قی کنند. فواید قی تنها به شرط اعتدال است. در هر ماه بیش از ۲ بار به فاصله ۱۵ روز از یکدیگر نشود وگرنه ضررهای زیادی در پی دارد.قی به اعتدال معده را پاک و سنگینی سرو دماغ را رفع و باعث روشنی چشم و تقویت نیروی هامه و درمان بیماری گل و چیزهایغیر عادی خوردن و صرع و آماسی که از معده باشد است. و برای یرقان و تنگی نفس و  نقرس و مالیخولیا نیز مفید است.

استفراغ در کودکان

قرقات و برگ تیول و گز علفی را در گلاب حل کرده صاف کنید و نصف استکان به کودک بدهید. روزی یکبار یک قاشقمرباخوری ترنجبین را در آب جوش حل کنید و صبح به کودک بدهید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد