قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / قی کردن چشم در کودکان نشانه چیست؟
قی کردن چشم در کودکان
قی کردن چشم در کودکان

قی کردن چشم در کودکان نشانه چیست؟

قی کردن چشم در کودکان نشانه چیست؟

قی کردن چشم

قی کردن چشم عفونت خفیفی است که اکثر نوزادان در چند هفته  اول زندگی به آندچار می شوند. قی کردن معمولاً در اثر ورود ماده  خارجی به چشم در حین زایمان، از جمله یک قطره مایع آمنیوتیک یا خون ایجاد می شود. در این حالت از چشم کودک چرک ترشح می شود و وقتی کودک از خواب بیدار می شود، ممکن است پلک هایش در اثر این ترشحات به هم بچسبد. در بعضی از موارد، چسبندگی و قی چشم ممکن است دراثر تنگ بودن مجرای اشکی در نوزادان و کودکان به وجود آید.

درمان قی کردت چشم

۱) چشم کودک را با آب جوشیدهولرم شده، به وسیله  پارچه  نخی یا پنبه ای یا گاز استریل شستشو دهید. (اگر هر دو چشم قی کرده است برای هر چشم از پارچه جداگانه استفاده کنید) برای شستشو وپاک کردن ترشحات، پارچه یا گاز استریل را ازطرف داخل به قسمت خارجی چشم حرکت دهید.

اگر کرهی چشم کودک قرمز شده است، فوراً او را نزد پزشک ببرید، زیرا ممکن استدچار عفونت ملتحمه چشم (کونژنکتیونت) شده باشد. اگر قی کردن چشمها پس از ۲۴ساعت با اقدام خانگی (شستشوی چشم) برطرف نشد، در اولین فرصت به پزشک مراجعه کنید.

 اگر عفونت وجود داشته باشد پزشک قطره یا پماد ضد عفونی کننده  مخصوص چشم تجویز می کند. این قطره ها و پمادها باید سه تا چهاربار در روز مورد استفاده قرار

– به محض مشاهده چرک و ترشح، چشم های کودک را به طور مکرر(به وسیله  آب جوشیده  ولرم شده) شستشو دهید. ملحفه و روبالشی کودک را زود به زود بشویید تا عفونت و چرک از یک چشم به چشم دیگر منتقل نشود.

 

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره 

 انحراف لگن خاصره  / قسمت اول

انحراف لگن خاصره  شاید نزدیک به ۲۰ درصد افراد جامعه دچار چنین مشکلی هستند ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *