لاغری ناگهانی را جدی بگیرید …!!


لاغری ناگهانی را جدی بگیرید …!!

لاغری ناگهانی را جدی بگیرید ...!!

عوامل  لاغری ناگهانی

عوامل و بیماری های دیگری در کاهش ناگهانی وزن موثرند. مانند:- بیماری ایدز-اعتیاد-پرکاری تیروئید آرتریت-بیماری زوال عقل-کلسیم بیش از اندازه  بدن-اولسر یا زخم های گوارشی-سل-کولیت یا ورم معده-مشکلت ریوی-نارسایی کلیوی.توجه داشته باشید که افزایش سن و سالمندی نیز با کاهش وزن در ارتباط است. باید بدانید که در برخی افراد لاغری یک مسئله  ژنتیکی است. اگر لغری شما ارثی است و با وجود وزن کم احساس سلامتی و شادابی دارید جای نگرانی نیست. می توانید با در پیش گرفتن تغذیه  مناسب و افزایش میزان کالری های دریافتی وزن خود را افزایش دهید.توجه داشته باشید که عوامل دیگری مانند مصرف بیش از اندازه ی ملین، سوءتغذیه، بیماری پارکینسون و انسداد روده نیز می تواند باعث کاهش وزن ناگهانی شوند.

راه های درمان لاغری ناگهانی

اگر در عرض ۶ ماه یا یک سال ۵ درصد وزن یا چهار و نیم کیلوگرم وزن از دست دادید آن هم بدون رژیم گرفتن و دلیل خاص یعنی اینکه دچار کاهش وزن ناگهانی شده اید.

خطرات لاغری ناگهانی

آنورکسی یک اختلال روانی است که فرد از چاقی و اضافه وزن بی نهایت وحشت دارد و در نتیجه مصرف مواد غذایی را کاهش می دهند و لغر و لغرتر می شوند. در اختلال بولیمی نیز فرد قبل از سرزنش خود و ورزش زیاد و همچنین مجبور کردن خود به بال آوردن، به خودش اجازه می دهد که بی وقفه غذا بخورد.این دو مشکل از عوامل اصلی کاهش وزن ناگهانی است که باید خیلی زود مورد درمان قرار بگیرد به خاطر اینکه هر دو و به خصوص آنورکسی روی عملکرد بدن تأثیر منفی می گذارد.این مشکلات بیشتر در بین نوجوانانی که می خواهند خوش اندام باشند رایج تر است.درمان این مشکل با توجه به عامل اصلی آن پیچیدگی های خود را دارد. اگر متوجه کاهش وزن بی دلیل و ناگهانی خود شده اید بدون فوت وقت به پزشک مراجعه کنید. پزشک می تواند با انجام بررسی های لزم و مشاهده  علائم بدنتان علت را کشف و درمان کند.توصیه می کنیم تغذیه  مناسبی در پیش بگیرید. تا جایی که می توانید ورزش کنید و بیشتر استراحت کنید.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد