قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / لاله عباسی جوش را درمان می کند…!!!
لاله عباسی
لاله عباسی

لاله عباسی جوش را درمان می کند…!!!

 لاله عباسی جوش را درمان می کند…!!!

لاله عباسی 

لاله عباسی (Mirabilis jalapa) رایجترین گونه‌ تزیینی سرده Mirabilis است. گفته می‌شود لاله عباسی برای تخستین بار در سال ۱۵۴۰ از کوه آند پرو صادر شده است.گیاهی است از خانواده Nyetaginaceae، علفی و پایا که معمولاً برای زیبایی گل آن در باغچه  کاشته می شود و بلندی آن تا یک متر میرسد. ریشه  آن غده  و ضخیم و برگهایش متقابل، کامل، سبز، بیضی شکل و نوک تیز است. گل آن به شکل بوق یا قیف و کمی معطر به رنگ قرمز ارغوانی دارا لکه  سفید و زرد یا بدون لکه می باشد که معمولاً از اواسط تابستان تا اواسط پاییز ظاهر می شوند،گل معمولاً بعدازظهر و عصر باز می شوند و صبح روز بعد بسته میشوند. گلکاران موقع کاشت تخم آن را در سر می گذارند و بعد می کارند تا گل آن به صورت هفت رنگ درآید. این گیاه بومی آمریکا حاره، مکزیک و پرو می باشد و در قرن پانزدهم به اروپا و چین و بعدها به سایر مناطق جهان منتقل شده است. در ایران درباغچه به عنوان گیاه زینتی کاشته می شود.

نام دیگر لاله عباسی در طب سنتی:گل عباسی.

خواص لاله عباسی

درمان گیاهی عفونت چرکی

عصاره  تازه یاله شده  برگ آن به عنوان ضماد برای التیام زخم، رسانیدن دمل و جوش و آبسه ، تحلیل ورم و جوش و کورک، برای رفع آماس بافت همبند زیر جلد و رفع عفونت چرکی به نام داخس که دور اشت دست ایجاد می شود مؤثر میباشد،

درمان گیاهی تب

برای کاهش تب نافع است.اگر تخم آن را بخورید، مسهل ضعیفی خواهد بود.

درمان گیاهی آکنه

اگر گرد تخم آن را روی جوش  آکنه بپاشید، درمان کننده است.

داروی گیاهی نیروی جنسی

دو تا چهار گرم گرد ریشه آن را در چای ریخته بنوشید و یا به صورت گرد مخلوط با قند ساییده بخورید. ملین مزاج و مسهل است، اثر کمکش دارد، نیرو جنسی را افزایش می دهد.

درمان گیاهی سرما خوردگی

ریشه آن را با ساقه شیره دار گیاه همراه با گوشت بپزید و آب جوشانده آن را بخورید. برای رفع سرماخوردگی و التهاب و قطع ترشحات سفیدرنگ مهبل مؤثر است.

 

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *