قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / لنگیدن در کودکان چه علتی دارد؟
لنگیدن در کودکان
لنگیدن در کودکان

لنگیدن در کودکان چه علتی دارد؟

لنگیدن در کودکان چه علتی دارد؟ 

لنگیدن

لنگیدن در اثر عوامل مختلفی از جمله زخم و بریدگی پا، شکستگی، تاول، فرورفتن جسم خارجی در پوست کف پا یا پاشنه، برآمدگی ناخن پا و فرورفتن ناخن در گوشت و در نهایت بروز درد و مشکل در گام برداشتن، ایجاد می شود. گاهی اوقات کفش نامناسب موجب ناراحتی در قدم برداشتن می شود. اگر علت لنگیدن نامعلوم باشد و شما نتوانید با توجه به عوامل ذکر شده آن را تشخیص دهید، ممکن است نشانه ای از مشکلات خطرناک و جدی تر از جمله ورم مفاصل (آرتریت)، تب رماتیسمی یا التهاب مغز استخوان (استئومیلیت) باشد.

عوارض لنگیدن

اگر لنگیدن در اثر یکی از عوامل ذکر شده در بالا ایجاد شده باشد، با برطرف کردن علت آن، لنگیدن نیز بر طرف می شود. اگر کودک بدون هیچ علت آشکاری دچارلنگیدن شود، باید فوراً مورد معاینه و آزمایش قرار گیرد تا علت آن شناخته شود و بر اساس آن درمان صورت پذیرد؛ زیرا لنگیدن بدون دلیل واضح ممکن است نشانه ای از اختلالات خطرناکی از جمله ورم مفاصل (آرتریت)، تب روماتیسمی، التهاب مغز استخوان و در موارد نادری سرطان خون (لوسمی) باشد.مفاصل و زانو را از نظر

درمان لنگیدن

۱) پاهای کودک را از نظر وجود زخم، جراحت و بریدگی بررسی نمایید و از او بپرسید که آیا در ناحیه ای از پااحساس درد دارد یا خیر.

۲) مفاصل پا و زانو کودک را از نظر ورم و التهاب بررسی کنید.

۳) اگر فکر می کنید فرزندتان دچار شکستگی استخوان شده است، در مراجعه به پزشک و یا خبر کردن آمبولانسی درنگ نکنید. در شکستگی پاگاهی اوقات ورم و التهاب مشاهده نمی شود.

اگر خودتان قادر به یافتن علت لنگیدن و برطرف کردن آن نیستید و یا در صورتی که فکر می کنید کودک دچار شکستگی استخوان شده است و یا در مفاصل او ورم والتهاب مشاهده می شود، فوراً به پزشک مراجعه نمایید.

پزشک پاهای کودک را به دقت معاینه می کند، در صورت نیاز کودک را بهمتخصص و جراح ارتوپد (استخوان) معرفی می نماید.

اگر استخوان پای کودک شکسته باشد، پزشک متخصص پس از تشخیص قطعی از طریق رادیوگرافی به وسیله اشعه  ایکس، در بیمارستان و یا مطب پای کودک را گچ میگیرد.

هیچگاه لنگیدن کودک را نادیده نگیرید و آن را به حال خود رها نکنید. در صورتی که خودتان قادر به شناسایی علت و برطرف کردن آن نبودید، کودک را نزد پزشک ببرید تا

پس از تشخیص علت، درمان صورت پذیرد

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره

انحراف لگن خاصره  / قسمت سوم 

تمرین برای ایجاد حالت بدنی مناسب جسمی را که دارای وزن متعادلی است بر روی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *