قالب وردپرس درنا توس
خانه / اشنایی با داروهای گیاهی / لوبیاسبز منبع ویتامین …..!
لوبیاسبز
لوبیاسبز

لوبیاسبز منبع ویتامین …..!

لوبیاسبز منبع  ویتامین …..!

لوبیاسبز 

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی لوبیاسبز است .

لوبیا سبز با نام علمی (Phaseolus vulgaris) گیاهی است از خانواده باقلائیان (Fabaceae)، که بسیار کم کالری بوده و فاقد چربی اشباع می‌باشد.گیاهی است یک ساله از خانواده Leguminosae، انواعی از این گیاه پیچکدار است و بلند می شود و احتیاج به قیم دارد و انواعی نیز کوتاه می باشد، برگ آن مرکب و شامل سه برگچه  قلبی شکل، سبز تیره، نوک تیز، بزرگ و خشن، گل  آن سفید مایل به زرد یا مایل به بنفش و میوه  آن غلافی است باریک و درازکه نوک تیزی هم دارد و دانه  لوبیا در آن قرار دارد. میوه لوبیا تا زمانی که سبز است و دانه داخل غلاف سبز و نرم قرار داشته و هنوز سفت نشده باشد، به عنوان لوبیا سبز استفاده میشود.

ترکیبات لوبیاسبز:در هر صد گرم لوبیا سبز خام مواد زیر وجود دارد:

آب حدود ۹۰ درصد – پروتئین ۱/۹ درصد – مواد چرب ۰/۲ درصد – هیدرات کربن ۶/۴ درصد – خاکستر ۰/۷ درصد – کلسیم ۵۶ میلی گرم – فسفر ۴۴ میلی گرم – آهن ۰/۸ میلی گرم – سدیم ۷ میلی گرم – پتاسیم ۲۴۳ میلی گرم – تیامیت ۰/۰۸ میلی گرم – رایبوفلاوین ۰/۱۱ میلی گرم – نیاسین ۰/۵ میلی گرم.در هر صد گرم لوبیای سبز پخته که مدت کمی پخته شده باشد مواد زیر وجود دارد:

آب حدود ۹۲/۴ درصد – پروتئین ۱/۶ درصد – مواد چرب ۰/۲ درصد – هیدرات کربن ۴/۴ درصد – خاکستر ۰/۴ درصد – کلسیم ۵۰ میلی گرم – فسفر ۳۷ میلی گرم – آهن ۰/۶ میلی گرم – سدیم ۴ میلی گرم – پتاسیم ۱۵۱ میلی گرم – تیامین ۰/۰۷ میلی گرم – رایبوفلاوین ۰/۰۹ میلی گرم – نیاسین ۰/۵ میلی گرم.

ویتامین ها: B9 – A و C در آن وجود دارد.

خواص لوبیاسبز

درمان گیاهی قند خون

خوردن پخته  آن و آب پخته  آن در پایین آوردن قند ادرار اثر قطعی دارد.

درمان گیاهی خارش بدن

آن را در ظرفی بپزید، بعد آب آن را صاف کرده با کمی قند بجوشانید، سپس آن را در آب لگن یا وان حمام بریزید و در آن خود را بشویید. خارش بدن را تسکین میدهد.

مطلب پیشنهادی

گیاه ماردارو

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!!

همه چیز در مورد گیاه ماردارو!! طریقه استعمال ماردارو ۱- برای درمان یبوست: ده گرم …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *