قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماری و عوامل ایجاد کننده / لوچی و انحراف چشم در کوکان چگونه درمان می شود؟
لوچی و انحراف چشم در کودکان
لوچی و انحراف چشم در کودکان

لوچی و انحراف چشم در کوکان چگونه درمان می شود؟

لوچی و انحراف چشم در کوکان چگونه درمان می شود؟

لوچی و انحراف چشم 

 نامتقارن بودن عضلات کره چشم لوچی نام دارد.چرخیدن نامتعادل هر یک از چشمها در نوزادان تا ۶ | هفتگی کاملا طبیعی است و این به دلیل کامل نشدن با: مکانیزم هماهنگ کننده  چشم در نوزادان است. پس از این زمان چشمها تعادل و حالت طبیعی خود را پیدا میکنند. اگر پس از گذشت این مدت چشم تعادل و شایعترین شکل لوچی تقارن خود را به دست نیاورد، میتوان گفت که کودک رادچار لوچی یا چپ چشمی است. لوچی در اثر عدم تعادل و تقارن ماهیچه های چشم ایجاد می شود. ممکن است لوچی با نقایص چشمی دیگری از قبیل دوربینی یا نزدیک بینی نیز همراه باشد. واکنش مغز در برابر لوچی و انحراف چشم ممکن است منجر بهکاهش یا از دست دادن بینایی شود.

عوارض انحراف چشم

لوچی دایم ممکن است منجر به از دست دادن بینایی چشم لوج شود به همین دلیل اختلال پر اهمیتی به حساب می اید 

درمان انحراف چشم

اگر فکر می کنید که چشمان فرزندتان ناهماهنگ است و چشم  از مرکز، چرخش غیر طبیعی دارد. انگشت خود یا یک اسباب بازی رنگی را در بین دو چشم او نگه دارید وبه حالت چشم او دقت کنید. ببینید که آیاهر دو چشم به طور هماهنگ انگشت شما یااسباب بازی را دنبال می کند، یا خیر. در صورتی که متوجه حالت غیر طبیعی چشمشدید به چشم پزشک مراجعه نمایید 

اگر پس از ۳ ماهگی فرزند شیرخوارتان لوچی پایدار داشت، در اولین فرصت او را نزدپزشک ببرید.

 -ممکن است پزشک برای درمان، مسدود کردن دید چشم سالم را به وسیله چشم بند یا چسب مخصوص چشم توصیه کند. مسدود کردن و بستن چشم سالم موجب

می شود ماهیچه های چشم لوچ و منحرف تحرک پیدا کنند و قویتر شوند. این درمان اگر با تأخیر مواجه نشود معمولاً تنبلی و لوچی چشم را پس از حدود ۴ تا ۶ ماه بر طرفمیکند. این درمان معمولاً از سنین پایین و خردسالی شروع می شود و پس از حدود ۷ سالگی از اثر درمانی آن کاسته می شود.

-اگر فرزندتان بزرگتر باشد (قوه درک داشته باشد)، پزشک متخصص چشمبرای تقویت عضله های چشم به او تمرینهای چشمی ساده ای را آموزش می دهد.

اگر لوچی و انحراف چشم با نوعی نقصی بینایی همراه باشد و نیاز به استفاده از عینک باشد، پزشک متخصصی چشم، شما را به عینک ساز معرفی می نماید. اگر لوچی پایدار باشد، ممکن است پزشک برای متعادل کردن ماهیچه های چشم، عمل جراحی را توصیه کند. این نوع عمل جراحی معمولا پس از ۲ سالگی انجام می پذیرد.

– هر سال کودک را برای معاینه  چشم و بررسی دید نزد چشم پزشک ببرید.

– توصیه های پزشک را به طور دقیق انجام دهید و در انجام اقدامات درمانی از قبیلاستفاده از عینک و مسدودکردن چشم به فرزندتان کمک کنید.

 

مطلب پیشنهادی

انحراف لگن خاصره 

 انحراف لگن خاصره  / قسمت اول

انحراف لگن خاصره  شاید نزدیک به ۲۰ درصد افراد جامعه دچار چنین مشکلی هستند ولی …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *