قالب وردپرس درنا توس
خانه / دمنوش های گیاهی شفابخش / ماع الشعیر با مردان چه میکند؟
اثرات زیانبار ماع الشعیر برای مردان
اثرات زیانبار ماع الشعیر برای مردان

ماع الشعیر با مردان چه میکند؟

 ماع الشعیر با مردان چه میکند؟

اثرات زیانبار ماع الشعیر برای مردان

امروزه فست فودها و انواع ماءالشعیرها و نوشیدنیها با طعم ها و مزه های متفاوت، جایگزین غذاهای محلی و نوشیدنی های سنتی شده است و گاه انسان ها آنقدر در مصرف برخی از غذاها و نوشیدنی های مدرن افراط می کنند که غذا و نوشیدنی که می تواند مایهٔ حیات انسان باشد، مخل حیات می شود. کارشناسان طب سنتی نسبت به مصرف افراطی ماءالشعیرها و نوشیدنی هایی که از گیاه رازک در ساخت آنها استفاده شده است هشدار می دهند.

گیاه رازک موجود در انواع نوشیدنی های میوه ای و ماءالشعیرها می تواند خطرات جبران ناپذیری برای افراد به دنبال داشته باشد. استفاده از گیاه رازک چه به طور مستقیم و چه غیرمستقیم که امروزه در انواع ماءالشعیرها و نوشیدنی های میوه ای وجود دارد برای مصرفا زنان باردار، زنان شیرده و کودکان زیر ۲ سال خطرناک است و باید این قبیل افراد از مصرف آن جداً خودداری کنند. مصرف انواع نوشیدنی های میوه ای و ماءالشعیرها که در آنها از گیاه رازک استفاده شده است می تواند عوارض دیگری هم برای سایر مصرف کنندگان این قبیل نوشیدنی ها به دنبال داشته باشد که از جمله این عوارض می توان به عارضهٔ بلوغ زودرس در دختران، تأخیر بلوغ جنس در پسران، ناتوانی های جنسی برای مردان، افزایش توهمات جنسی در زنان و عارضهٔ چاقی در هر دو گروه زن و مرد یاد کرد.

امروزه بحث بلوغ زودرس به یکی از معضلات خانواده ها تبدیل شده است. اگر از نظر آسیب شناسی به بحث بلوغ زودرس نگریسته شود باید گفت که مصرف انواع غذاهایی که در آنها حجم زیادی هورمون یافت می شود و علاوه بر آن، وجود گیاه رازک در انواع نوشیدنی ها و ماءالشعیرها می تواند بلوغ زودرس را در دختران به دنبال داشته باشد. اگر پسران حجم زیادی از نوشیدنی هایی را که در آنها گیاه رازک وجود دارد مصرف کنند، بلوغ جنسی آنها به تأخیر می افتد وحتی می تواند باعث عقیمی شود.

اگر بعد از نوشیدن انواع ماءالشعیرها و نوشیدنی هایی که در آنها رازک وجود دارد، فرد دچار خارش بدن و یا اسهال شد این به ان معناست که استانهٔ تحمل بدن برای این گیاه به اوج خودرسیده و به طور قطع و یقین باید مصرف این قبیل نوشیدنی ها و ماءالشعیرها قطع شود. ممکن است شرکت های سازندهٔ انواع نوشیدنی ها و ماءالشعیرهایی که در آنها رازک وجود دارد اعلام کنند که میزان رازک موجود در انواع ماءالشعیرها کم است اما این نکته را باید دانست که چون افراد حداقل ۲ تا ۳ لیوان از این نوشیدنی ها را مصرف می کنند بنابراین خیلی سریع دوز مجاز تبدیل به دوز غیرمجاز می شود به همین دلیل توصیه می شود که شرکت های سازنده انواع ماءالشعیرها و نوشیدنی هایی که در آنها از گیاه رازک استفاده می شود، به دنبال جایگزین مناسب تری غیراز گیاه رازک باشند که برای مردم عارضه به دنبال نداشته باشد.

 گیاه رازک یا رزک که با نام های گلی خمل و کلیمور نیز شنیده می شود از خانوادهٔ شاه دانه است که در آن موادی مانند آسپارتین، کولین، هومولون و لوپولون وجود دارد. این گیاه در مراحل اول دارای خواص مفیدی مانند افزایش ادرار و تعریق است اما در مراحل بعدی می تواند نقش مخدر و آرام بخشی را هم ایجاد کند.درج عبارت SPOH نشانهٔ وجود رازک در نوشیدنی است. به علاوه گیاه رازک گیاهی است با مزاج سرد که در ایجاد آرامش و رفع تنش، اضطراب و استرس کارایی دارد. علاوه براین، این گیاه اثرات ضددردی دارد اما در عین حال از دیدگاه طب سنتی و گیاهان دارویی می توانند آسیب رسان نیز باشند. به دلیل آن که مصرف زیاد رازک احتمال ناباروری را در مردان و زنان به همراه خواهد داشت بنابراین توصیه می شود که افراد از آشامیدن افراطی نوشابه ها و ماءالشعیرهایی که در آنها رازک وجود دارد، پرهیز کنند. به هر حال تحقیقات نشان می دهد: مصرف زیاد رازک هم چنین می تواند ناتوانی و یا کاهش میل جنسی را در مردان ایجاد کند. علاوه بر این، به دلیل اثرات مداخله گرانه هورمونی که در ۲ ماده مؤثر در رازک به نام های هومولون و لوپولون وجود دارد، این گیاه اثرات مداخله گرانه هورمونی در زنان ایجاد می کند.

نکتهٔ پایانی این که: از آنجا که مصرف افراطی گیاه رازک یا آشامیدن نوشیدنی ها و ماءالشعیرهایی که حاوی رازک است می تواند اثرات مفید دارویی را از بین برده و یا کاهش دهد بنابراین، بهتر است که خانم ها در دوران حاملگی به ویژه زنانی که حاملگی های پرخطر دارند و همچنین زنانی که هورمون یائسگی دریافت می کنند و علاوه بر آن، زنانی که به سرطان سینه مبتلا هستند در آشامیدن نوشیدنی ها و ماءالشعیرهای حاوی رازک احتیاط کنند. از سوی دیگر، رازک با داروهای آرام بخش نیز تداخل دارد به حدی که می تواند اثرات داروهای آرامبخش را در افراد افزایش دهد

مطلب پیشنهادی

شربت فواکه ضدتومورمغزی

شربت فواکه ضدبواسیر

شربت فواکه ضدبواسیر تصفیه کننده خون، پاک کننده کبداز اخلاط غیرطبیعی، ملین طبع وضدشقاق میباشد. …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *