خانه / دسته‌بندی نشده / مالیخولیا را چگونه درمان کنیم …؟؟؟
مالیخولیا
مالیخولیا

مالیخولیا را چگونه درمان کنیم …؟؟؟

مالیخولیا را چگونه درمان کنیم …؟؟؟

مالیخولیا چیست ؟

مالیخولیا دارای علائمی متغیر و نامناسب است که با تغیر افکار ، گمان فاسد ، گاهی با ترس و وحشت، دلهره و اضطراب همراه می باشد و حالت بی قراری ممکن است به بدبینی شدید دچار شده و حتی تا مرز پرخاشگری، درنده خویی، خودزنی، خود آزاری، خودکشی و آدمکشی پیش رود.

درمان مالیخولیا

درمان را باید متناسب با مزاج شروع کرد. به طور کلی برای این بیماران باید غذا مقوی و دارو قلب و معده نیز استفاده شود.

باید دانست که گریه، غم و اندوه، ناراحتی و عصبانیت، شرکت در مجالس عزا، رفتن به قبرستان، شنیدن خبر بد و ناگهانی، گوش کردن به اخبار و زیان آور است.

از خوردن غذا خشک که باعث یبوست و خشکی مزاج می شود و غذا چرب و شیرین، دخانیات و کلم خودداری کنند. بهتر است در این مواقع مو سر را کوتاه و در تقویت بدن کوشش کرد.

از لباس  تمیز، بو خوش، محیط آرام و پاکیزه استفاده نمود، باید قبل از صرف غذا دوش گرفته و سر را با آب گرم شستشو داده و اطعمه  لطیف مصرف شود و بدن را با روغن بادام شیرین یا روغن بنفشه چرب کرد.

درمان گیاهی 

در این مورد آب دمکرده  افتیمون شامی با عسل و خوردن ماء الجبین بسیار نافع است.

اول از بازو چپ خون گیری کنید و هر روز گل گرم، را با هم مخلوط کرده، بجوشانید و آب آن را با نبات شیرین کرده و بنوشید.

هر روز گل بنفشه، گل نیلوفر، جو، پوست خشخاش، کاهو مخلوط و بجوشانید. آب آن را صاف و شیرین کرده، آن را دو قسمت کنید و در یخچال نگهدارید. صبح وشب هر بار یک قسمت از آن را با مقداری شیرجوشیده شده  گوسفند مخلوط کرده و سرد بنوشید و استراحت کنید

هر روز ۲ گرم افتیمون شامی کوبیده شده را با یک لیوان شیر، مخلوط کنید. سپس با سکنجبین شیرین کرده و میل نمایید. تربد مجوف ، فلفل سیاه ، شهم حنظل ، قاریقون ، افتیمون شامی، بسفایج و صبر زرد از هر کدام ۱۰ گرم، مشک ترامشیع ۲۰ گرم، پوست هلیله  زردپوست هلیله کابلی و اسطوخدوس هندی از هر کدام ۳۰ گرم، همه را نرم بسایید بعد با یک کیلو عسل مخلوط کرده، صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.

telegram

همچنین ببینید

وظایف مردان

وظائف مردان / قسمت دوم 

به آمارزیر توجه فرمایید: نیاز روانی به محبت و بی اعتنائی های شوهر و اشتغال …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *