قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / مالیخولیا را چگونه درمان کنیم …؟؟؟
مالیخولیا
مالیخولیا

مالیخولیا را چگونه درمان کنیم …؟؟؟

مالیخولیا را چگونه درمان کنیم …؟؟؟

مالیخولیا چیست ؟

مالیخولیا دارای علائمی متغیر و نامناسب است که با تغیر افکار ، گمان فاسد ، گاهی با ترس و وحشت، دلهره و اضطراب همراه می باشد و حالت بی قراری ممکن است به بدبینی شدید دچار شده و حتی تا مرز پرخاشگری، درنده خویی، خودزنی، خود آزاری، خودکشی و آدمکشی پیش رود.

درمان مالیخولیا

درمان را باید متناسب با مزاج شروع کرد. به طور کلی برای این بیماران باید غذا مقوی و دارو قلب و معده نیز استفاده شود.

باید دانست که گریه، غم و اندوه، ناراحتی و عصبانیت، شرکت در مجالس عزا، رفتن به قبرستان، شنیدن خبر بد و ناگهانی، گوش کردن به اخبار و زیان آور است.

از خوردن غذا خشک که باعث یبوست و خشکی مزاج می شود و غذا چرب و شیرین، دخانیات و کلم خودداری کنند. بهتر است در این مواقع مو سر را کوتاه و در تقویت بدن کوشش کرد.

از لباس  تمیز، بو خوش، محیط آرام و پاکیزه استفاده نمود، باید قبل از صرف غذا دوش گرفته و سر را با آب گرم شستشو داده و اطعمه  لطیف مصرف شود و بدن را با روغن بادام شیرین یا روغن بنفشه چرب کرد.

درمان گیاهی 

در این مورد آب دمکرده  افتیمون شامی با عسل و خوردن ماء الجبین بسیار نافع است.

اول از بازو چپ خون گیری کنید و هر روز گل گرم، را با هم مخلوط کرده، بجوشانید و آب آن را با نبات شیرین کرده و بنوشید.

هر روز گل بنفشه، گل نیلوفر، جو، پوست خشخاش، کاهو مخلوط و بجوشانید. آب آن را صاف و شیرین کرده، آن را دو قسمت کنید و در یخچال نگهدارید. صبح وشب هر بار یک قسمت از آن را با مقداری شیرجوشیده شده  گوسفند مخلوط کرده و سرد بنوشید و استراحت کنید

هر روز ۲ گرم افتیمون شامی کوبیده شده را با یک لیوان شیر، مخلوط کنید. سپس با سکنجبین شیرین کرده و میل نمایید. تربد مجوف ، فلفل سیاه ، شهم حنظل ، قاریقون ، افتیمون شامی، بسفایج و صبر زرد از هر کدام ۱۰ گرم، مشک ترامشیع ۲۰ گرم، پوست هلیله  زردپوست هلیله کابلی و اسطوخدوس هندی از هر کدام ۳۰ گرم، همه را نرم بسایید بعد با یک کیلو عسل مخلوط کرده، صبح، ظهر و شب هر مرتبه یک قاشق شربت خوری از آن را میل فرمایید.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *