قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / ماهی و نقش آن در حالات روانی انسان ….
ماهی
ماهی

ماهی و نقش آن در حالات روانی انسان ….

 ماهی و نقش آن در حالات روانی انسان …. 

 

ماهی از غذاهای مناسب مغز است،

در این بخش قسمتی از شواهد علمی و تجربی که نشان می دهد ماهی در بهبود حال عمومی روانی انسان مؤثر است مطرح میشود. ماهی از غذاهائی است که سرشار از ماده معدنی مغذی کم مصرف سلنیوم ” می باشد و شواهد زیادی نشان میدهد اشخاصی که از نظر مقدار ماده سلنیوم در رژیم غذائی خود کمبود دارند بیشتر از سایرین از ناراحتی غم زارنج می برند.

 

تحقیقات دکتر داوید بنتول ” و ریچارد کولی پیرامون خواص ماهی 

 

در گزارش تحقیقاتی جدیدی که توسط دکتر داوید بنتول ” و ریچارد کولی از کارشناسان کالج دانشگاهی در ولز انجام شد و منتشر شده آمده است اشخاصی که ازحداقل ماده معدنی سلنیوم در غذای خود استفاده می کنند معمولاً از ناراحتی اضطراب و دلواپسی و افسردگی و خستگی رنج می برند و عموماً همین که مقدار کافی سلنیوم به غذای آنها اضافه شد خیلی بهتر می شوند.

در آزمایش ها نشان داده شده که مصرف حدود ۷۲ میکروگرم سلنیوم در روز میتواند در بهبود حال مؤثر باشد.

چطور و چرا مادهٔ معدنی کم مصرف سلنیوم در بهبود حالت راحتی روانی انسان مؤثر است دقیقا روشن نیست ولی دانشمندان فکر می کنند که چون سلنیوم از مواد ضد اکسید کننده هاست ممکن است نیروی ضد اکسیدکنندهٔ آن در این امر دخیل باشد.

در آزمایش دیگری به عده از اشخاص سالخورده سلنیوم و ویتامین E که یای ضد اکسیدکنندهٔ دیگری است داده شده و مشاهده کردند که در بهبود حال و تقویت فعالیت فکری مغز و همچنین در افزایش و تسهیل جریان خون به مغز اثر محسوسی داشته است.

و بعلاوه در بررسی حال عده بیمار مبتلا به بیماری آلزایمر، خوردن ضداکسیدکنندهٔ سلنیوم در بهبود فعالیت مغزی برخی از آنها مؤثر بوده است.

ولی به طور کلی محققان معتقدند احتمالاً علاوه بر شواهد فوق ممکن است مادهٔ نامعلوم دیگری نیز در سلنیوم وجود داشته باشد که در این شفابخش دخالت دارد.

مطلب پیشنهادی

سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها 

نقش تغذیه در سلامت دندان ها    بطور کلی نقش تغذیه در دندانپزشکی را می …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *