قالب وردپرس درنا توس
خانه / بیماریهای چشم وگوش / ما برای درمان پرش پلک راههایی را سراغ داریم؟
پرش پلک
پرش پلک

ما برای درمان پرش پلک راههایی را سراغ داریم؟

ما برای درمان پرش پلک راههایی را سراغ داریم؟

پرش پلک چیست؟

گاهی برای اشخاص پپیش می آید که پلک ها چشم پرش و جهندگی پیدا می کنند مدام مانند قلب که می تپد پلک هم پرش دارد. این مشکل در اثر ضعف عمومی بدن است و چون خون کاملاً به رگها اطراف پلک نمیرسد این حالت پیدا میشود.

برای درمان آن طبق دستورالعمل رایج بین مردم عادی پر کاه را پشت چشم بگذارید تا آرام شود. علاج واقعی آن تقویت کردن عمومی بدن است.

 • بهتر است. آب هویج و مربا هویج بخورید
 • هلیله  سیاه را بسیار نرم بسایید و هر شب ۲۰ گرم از آن را بخورید. مدتی مصرف این خوراکی ها را ادامه دهید
 • سوخته آهن را مانند غبار نرم بسایید و به وسیله  میل سرمه دان در چشم بکشید.
 • رش پلک اغلب در عرض چند روز برطرف می شود ولی گاه برای هفته ها و ماهها ادامه می یابد. تیک پلکها می تواند فقط در پلک تحتانی و یا پلک فوقانی و یا هر دو پلک رخ دهد.
  پرش پلک گاه یک طرفه و گاه دو طرفه می باشد. دامنه این حرکات از انواع ظریف و خفیف تا انواع شدید و آزار دهنده متغیر است.
  علامت تیک پلک، حرکات سریع پلک می باشد که گاه به صورت پلک زدن غیر ارادی بروز می کند. معمولاً اختلال بینایی نمی دهد. افزایش استرس ها علت اولیه تیک می باشد و اغلب در روزهایی که فرد دچار اضطراب و استرس شده رخ می دهد.
  خستگی شدید و ضعف بدنی، بی خوابی و یا خواب ناکافی هم از علل بروز آن می باشد.
  به دلیل تحریک اعصاب عضلات چشم، تحریکات عصبی و روانی، استرس و اضطراب و یا حادثه ای که اعصاب شما را تحت تاثیر قرار داده پیش می آید و پس از رفع مشکل پیش آمده به خودی خود برطرف میشود. احتمالا در جایی کار یا زندگی میکنید که منبع نور آنجا، شدید یا حاصل لامپها سفید مهتابی است. کم خوابی یا عدم استراحت چشم را نیز میتوان به نشانه های خستگی افزود.
  با کاهش میزان تابش نور یا افزودن لامپها زرد معمولی (از جنس فنر یا سیم فلزی) و نیز استراحت، دور شدن از وسائل نوری ظاهرا یکنواخت اما دارای تشعشع (مثل مانیتورها)، کمپرس ناحیه چشم، استراحت و خواب به میزان لازم و مانند آن عضلات پلک آرامش قبل را بازیافته، پرش پلک نیز متوقف میشود.
  فقر موادی چون منیزیوم و کلسیم در بدن باعث پرش غیرارادی پلک میشود. اگر چنین باشد، به سبب کمبود منیزیوم در دستهایتان هم لرزش خفیفی را حس میکنید و افزون بر آن اسپاسمهای عضلانی گاه به گاه، خواب رفتن دستها یا پاها، احساس گرفتگی گلو یا شانه یا گردن نیز به سراغتان می آید. در اینصورت باید به پزشک مراجعه کنید و زمانی در حدود ۲ تا ۳ ماه مکمل ها یا کپسولها حاوی منیزیوم و کلسیم میل کنید! این زمان طولانی به خاطر آن است که مواد یافت شده به خوبی به همه اعضا بدن برسد.
  گاهی نیز کمبود ویتامین B6 باعث پرش پلک در افراد میشود. در اینصورت لبهایتان هم خشک به نظر میرسد.
  اسپاسم ها (گرفتگی عضلات) و گاهی پلک زدن ها، تکراری و غیر قابل کنترل هستند که معمولا در پلک بالایی رخ می دهد. این انقباضات معمولا بر عضلات هر دو چشم تاثیر می گذارند.
  اگر شما دچار این حالت باشید، ممکن است یک حرکت غیر ارادی را که هر چند ثانیه، یک تا دو دقیقه طول می کشد و یا عود می‌کند تجربه کنید.
  اکثر مردم دچار انقباضات جزئی پلک چشم در طول زندگی خود می شوند.

مطلب پیشنهادی

اور یون

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)

طب سنتی در درمان ورم غد بناگوش (اور یون)   انجیر: مقداری انجیر را در …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *