قالب وردپرس درنا توس
خانه / درمان بیماری ها با داروهای گیاهی / مبتلایان به تبخال بخوانند..!
تبخال
تبخال

مبتلایان به تبخال بخوانند..!

مبتلایان به تبخال بخوانند..!

تبخال

یک بیماری ویروسی است که توسط ویروسی به همین نام ایجاد می شود و موضع درگیر به صورت التهاب و مجموعه تاول های ریز نمایان می شود. ویروس هرپس سیمپلکس عامل بیماری تب خال در صورت، آلات تناسلی هر دو جنس، مغز، چشم و گاهی حتی فلج بل نیز می گردد. برای تب خال هنوز درمان قطعی وجود ندارد و اگر ویروس وارد بدن شود تا پایان عمر همراه شخص خواهد ماند و در هنگام ضعف دفاعی بدن بروز می نماید. اگرچه در برخی بیماران و پس از چندین سال عود بیماری، به ناگهان تظاهر مجدد تب خال از بین می رود اما همچنان ناقل ویروس به دیگران خواهند بود.

درمان تبخال

گل همیشه بهار

گل همیشه بهار از دیگر داروهای طبیعی و گیاهی برای درمان تبخال به ویژه تبخال دهانی است. شست و شوی تبخال با کمک عصاره همیشه بهار علاوه بر آن که به کنترل و از بین رفتن ویروس ها کمک می کند موجب تسریع روند درمان در بیمار نیز می شود. این مرهم علاوه بر خاصیت ضدویروسی موجب کاهش درد و سوزش تبخال نیز می شود. برای تهیه این عصاره کافی است 3 قاشق از گیاه خشک شده گل همیشه بهار را در 2 لیوان آب بجوشانید تا یک لیوان از این عصاره باقی بماند، سپس محل تبخال را با کمک پنبه و عصاره این گیاه شست و شو دهید.

 روغن چای

استفاده از روغن چای تأثیر زیادی در پیشگیری از انتقال تبخال به سایر قسمت های عضو درگیر از قبیل لب و داخل دهان دارد.
روزی دو بار پنبه ای تمیز را به روغن چای آغشته کنید و روی تب خال قرار دهید.
این روغن به دلیل تحریک سیستم ایمنی بدن و افزایش توان آن برای مقابله با ویروس تبخال، تأثیر زیادی روی از بین رفتن تبخال دارد.

غذاهای نمک دار پرهیز کنید و از ابلیمو، اب انگور، اب سیب درختی و آب دمکرده آویشن بیشتر استفاده فرمایید.

برای درمان آن نیز باید روزی سه مرتبه روی آن را با آب دمکرده  چوبک بشویید، بعد روی آن آبلیمو بمالید، بهتر آن است که روزی ۲ عدد قرص آسپرین ھم بخورید۔

روی آن را روزی سه مرتبه پماد پنسیلین بمالید و روزی ۲ عدد قرص آسپرین هم بخورید.

صبح، ظهر و شب، هر مرتبه یک قاشق سوپ خوری گل گاوزبان را در یک لیوان آب جوش ۱۰ دقیقه دمکنید، بعد آب صاف کرده  آن را بنوشید.

پنجاه گرم ساقه های گلدار آویشن را در یک لیتر آب جوش ۱۰ دقیقه دمکنید و آب صاف کرده  آن را به مرور در طول روز بنوشید.

مطلب پیشنهادی

درمان یبوست

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی

دوای یبوست از نسخه های طب سنتی   پیوست از یک جانشینی و خوردن غذای …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *