محدوده ی خطر مقاربت در زمان بارداری 


محدوده ی خطر مقاربت در زمان بارداری 

محدوده ی خطر مقاربت در زمان بارداری 

 

برای اکثر زوجها، مقاربت در دوران بارداری کاملا بی خطر است. در حقیقت، بعضی از زوجها متوجه می شوند مقاربت در دوران بارداری حتی بهتر از قبل است. به هرحال لازم است مواردی را در نظر داشته باشید.

 در نیمه ی اول بارداری، به دلیل اینکه بدن شما به طور قابل توجهی تغییر نکرده است ، معمولا مقاربت می تواند مانند گذشته ادامه داشته باشد. شاید متوجه شوید سینه ها در هنگام تماس به طور خاصی حساس یا حتی ملتهب باشد. بعد، هنگامی که رحم بزرگ می شود، انجام برخی از وضعیت های مقاربتی مشکل می شود. شما و همسرتان برای انجام بعضی کارها باید کمی خلاقیت از خود نشان بدهید.

اگر دیدید آمیزش بسیار ناراحت کننده شده است، شاید اشکال دیگر ارضای جنسی برای شما و همسرتان بهتر باشد. بسیاری از خانم ها از ما سوال می کنند آیا مقاربت در اواخر دوران بارداری، حتی در صورتی که دهانه ی رحم کمی باز شده باشد، اشکالی دارد یا نه. مقاربت تا زمانی که کیسه ی آب شما پاره نشده باشد، به هیچ وجه اشکالی ندارد. در صورتی که در معرض خطر بالایی برای درد زودرس زایمان هستید، از مقاربت خودداری کنید

اکثر پزشکان به پرهیز از آمیزش توصیه می کنند، زیرا آمیزش می تواند عفونتی را به داخل رحم وارد کند و در منی موادی وجود دارد که در انقباض رحم مؤثر شناخته شده است. به هر حال، اگر بارداری کم خطری دارید، تعدد آمیزش و برخورداری از لذت جنسی خطری ندارد. علاوه بر آن، در صورتی که جفت سرراهی داشته باشید به فصل ۱۵ رجوع کنید)، در سه ماهه ی سوم باید از مقاربت خودداری کنید.

جنبه ی مهم دیگری که باید در نظر داشته باشید، این است که هر یک از شما از لحاظ روانشناسی چه احساسی در مورد مقاربت در دوران بارداری دارید. شاید مانند بعضی از خانم ها متوجه بشوید میل جنسیتان افزایش یافته است. اغلب، متوجه می شوید افکار شدید جنسی به سراغتان می آید و اوج لذت جنسی به خودی خود افزایش یافته است .

از طرفی دیگر، شاید متوجه بشوید علاقه تان به مقاربت، کمتر از زمان قبل از بارداری شده است، شاید به دلیل تغییرات جسمانی که اتفاق افتاده، که کاملا هم طبیعی است، احساس جذابیت کمتری می کنید. همسر شما نیز شاید تغییراتی را در میل جنسی خود به خاطر وجود هیجان و نگرانی طبیعی ناشی از پدر شدن و ترس های ناشناخته ای از اینکه آمیزش به بچه آسیب خواهد رساند، یا اینکه بچه به نوعی متوجه می شود چه می خواهید انجام بدهید، تجربه می کند.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد