محدودیت مصرف داروها در طول مدت بارداری 


محدودیت مصرف داروها در طول مدت بارداری 

محدودیت مصرف داروها در طول مدت بارداری 

 

احتمالا در دوران بارداری خود حداقل یک یا دو مورد سردرد و گاه گاهی ترش کردن را تجربه خواهید کرد. این سؤال که آیا می توانید از مسکن های بی خطر، داروهای ضد اسید، و سایر داروهای بدون نسخه برای رفع آن استفاده کنید، محدود به بررسی است.

بسیاری از خانم ها از مصرف هر دارویی، به دلیل ترس از آسیب دیدن بچه می ترسند. ولی اکثر داروهای بدون نسخه - و حتی بسیاری از داروهای با نسخه - در دوران بارداری بی خطر است. در اولین معاینه ی دوران بارداری خود، در مورد مصرف داروهای بلامانع در دوران بارداری - هم داروهای بدون نسخه و هم داروهایی که توسط پزشک دیگری برای شما تجویز شده به صحبت کنید. اگر پزشک دیگری برای یک وضعیت پزشکی، درمان شما را به عهده دارد، او را از بارداری خود مطلع کنید، تا در صورت نیاز انطباق صورت گیرد.

مصرف داروی با نسخه را قطع نکنید یا میزان آن را بدون مشورت با پزشک، سرخود تغییر ندهید.

بر روی بسیاری از داروها، برچسب «در دوران بارداری مصرف نشود» وجود دارد، زیرا به حد کافی بر روی زنان باردار مطالعه نشده است. به هر حال، این برچسب هشداردهنده الزاما به این معنی نیست که اثرات نامطلوبی گزارش شده است، یا اینکه نمی توانید از آنها استفاده کنید. هرگاه در مورد داروی خاصی سؤالی داشتید، از پزشک خود بپرسید. اگر نظرات در میان پزشکان متفاوت بود، تعجب نکنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد