مدانستنی هایی از میوه لیچی


مدانستنی هایی از میوه لیچی

مدانستنی هایی از میوه لیچی

ميوه ليچی

یکی دیگر از گیاهان دارویی که امروز به معرفی ان می پردازیم گیاه دارویی ميوه ليچی است . ميوه ليچی میوه  گیاهی است از خانواده Sapindaceae، درختی است با برگهای پهن بیضی، از دو طرف باریک و نوک تیز و موجی، گل های آن کوچک و میوه  آن در ابعاد یک سیب و به رنگ قرمز و دارای پوست نازک شکننده است که درون آن را گوشت شیرین شبیه ژله فراگرفته و درون آن یک دانه قرار دارد. این درخت بومی چین و مخصوص مناطق حاره است، در هندوستان نیز کاشته می شود. میوه  آن در سطح وسیعی به اروپا، امریکا و آسیا صادر می شود. نام های دیگر این گیاه در طب سنتی عبارت است از:Lichee - Litchi نامهای دیگر:Lichee - Litchi ترکیب شیمیایی: ماده آلفامنتیل انسیکلوپروپیل گلیسین، لوکوسیانیدین در آن وجود دارد.

خواص درمانی میوه لیچی:

۱ - آن را بخورید. مغذی و مقوی معده است و به هضم غذا کمک می کند،در موارد بزرگ شدن غده ها و تومورها تجویز می شود،برای معالجه  گزش جانوران سمی مصرف می شود.۲- میوه را همراه با دانه اش دم کنید و آب آن را بنوشید.سرفه را تسکین می دهد،برای کاهش قند خون مفید است،اختلالات عصبی و دردهای عصبی را برطرف می کند.

هسته  لیچی

ترکیب شیمیایی: ماده  آلفامنتیل انسیکلوپروپیل گلیسین - لوکوسیانیدین در آن وجود دارد.

خواص درمانی هسته لیچی:

۱ - آن را بخورید. تشنگی را تسکین می دهد،خنک کننده و قابض است،مسکن درد می باشد،

درمان گیاهی آماس بیضه

برای معالجه  آماس بیضه مفید است،در موارد اختلالات عصبی و تسکین دردهای عصبی فتق تجویر می شود،برای درمان بزرگ شدگی غده ها و تورم مصرف می شود،برای معالجه  گزش جانوران سمی مورد استفاده قرار میگیرد.

درمان گیاهی سرفه

۲ - آن را دم کنید و آبش را بنوشید. سرفه را تسکین می دهد.۳- آن را در الکل بخیسانید، بعد بخورید. برای رفع ناراحتی های روده ای مفید است.

دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد