قالب وردپرس درنا توس
خانه / دسته‌بندی نشده / مراحل حافظه مانند قرار دادن نامه ای درون کمد است ….
حافظه
حافظه

مراحل حافظه مانند قرار دادن نامه ای درون کمد است ….

عملکرد حافظه

تصور کنید که یک روز صبح یکی از دوستانتان شما را به خانمی با نام زهرا معرفی کند. همان روز مجدداً به طور ناگهانی به او برخورد می کنید و می گویید: سلام زهرا خانم، ما امروز صبح همدیگر را ملاقات کردیم،

کاملاً واضح است که شما نام او را به خاطر سپرده اید.اما چطور؟

علیرغم تحقیقات علمی بسیار گسترده هنوز مطالب بسیار زیادی در مورد روش عملکرد حافظه وجود دارد که بایستی آموخته شود. اما تاکنون به مطالب بسیار زیادی دست یافته ایم.

مراحل حافظه

مرحله اول 

لازم است تا در اولین مرحله حافظه، اطلاعات جدید را ثبت کنید. زمانی که به شما چیزی یا کسی را معرفی می کنند، نام و چهره او را مورد توجه کامل قرار می دهید، مغز تان این اطلاعات را جذب می کند و سپس آن را به بخشی انتقال می دهد که خاطره  ذخیره می شوند.

مرحله دوم 

مغز تان اطلاعات جدید را بایگانی می کند. تا زمانی که مجدداً با او روبرو شدید، آن را به یاد بیاورید.

مرحله سوم 

مرحله  بازخوانی این اطلاعات از بخشی از مغز است که اطلاعات در آن ذخیره شده اند. این مرحله زمانی رخ میدهد که شما مجدداً با آن چیز یا آن کسی روبرو شوید.

ضرورت مراحل حافظه

برای این که حافظه  شمادرست عمل کند بایستی این سه مرحله انجام شود؛ گرفتن اطلاعات، ذخیره کردن آن و بازخوانی مجدد آن، این فرآیند از بسیاری جهات همانند قرار دادن یک نامه درون یک کمد یا صندوق بایگانی می باشد. به طوری که می توانید در آینده در صورت نیاز به آن مراجعه کنید. نامه را به عنوان یک نمونه  جدید اطلاعاتی در نظر بگیرید.

بایستی درک کنید که ممکن است مجددا به آن نیاز پیدا کنید. پس بایستی آن را در یک مکان امن نگهداری کنید و به دنبال آن، زمانی که مجدداً می خواهید آن را بخوانید مجبورید  صندوق بایگانی را باز کنید و آن را از آنجا بردارید. اگر در وهله  اول به اهمیت نامه توجه نکنید و آن را به طور صحیح بایگانی نکنید، نمیتوانید زمانی که مجدداً به آن نیاز دارید آن را پیدا کرده و بازخوانی کنید.

مطلب پیشنهادی

بلوز زنانه

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز

ترفند هایی برای ست کردن لباس هایی با مد روز   شاید شما دوست داشته …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *