قالب وردپرس درنا توس
خانه / دانستنیهای مفید پزشکی و رژیم غذایی / مراقبت از سلامتی در برابر بیماری ها
مراقبت از سلامتی
مراقبت از سلامتی

مراقبت از سلامتی در برابر بیماری ها

مراقبت از سلامتی در برابر بیماری ها

 

مراقبت از سلامتی

 اگر از سلامتی عمومی خود غافل باشید، تمام راهکارهای درمانی ام اس  هم نمیتواند سر سوزنی کارگر باشد. ما این موضوع را به اندازهای مهم میدانیم که بخش ۳ را به راهنمایی در مورد نحوه ی سالم بودن و احساس تندرستی اختصاص داده ایم

سخنی برای افراد عاقلی: بیماری ام اس میتواند قسمت اعظم توجه شما و پزشکتان را متوجه خود کند، به طوری که از دیگر جنبه های سلامتی خود غافل شوید. آن وقت تمایل شما و دیگران این خواهد شد که هر چیزی را به ام اس ربط دهید، درحالی که ممکن است ربطی به ام اس  نداشته باشد. ام اس هیچ گونه مصونیتی در مقابل سرطان، بیماری قلبی، یا سکته ی مغزی نمیکند (بیماری هایی که شایعترین علل مرگومیر در بین افراد مبتلا یا غیرمبتلا به ام اس میباشند).

جهت مراقبت از ام اس، بهترین گزینه ای که میتوانید به آن تکیه کنید، تیم مراقبت بهداشتی تان است، اما برای مراقبت هرچه بهتر باید ارتباطتان را با خانواده، سنجش بینایی، دندانپزشک و (اگر خانم هستید) متخصصی زنان نیز، به صورت منظم و فرآیندهای حفظ کنید.

به خاطر داشته باشید که عدم تحرک به دلیل خستگی ناشی از ام اس  و مشکلات حرکتی، میتواند منجر به افزایش وزن شود. چند کیلو وزن اضافی برای سلامتی هیچکس خوب نیست، باعث افزایش خستگی شده و جابه جایی فرد را مشکل تر میکند. برای جلوگیری از بروز این چرخه ی معیوب، درباره ی رژیم غذایی سالمی که برایتان مناسب باشد، با پزشک یا متخصص تغذیه صحبت کنید.

نکته بهتر است زودتر بفهمید که چه کسی قرار است بر مراقبت بهداشتی شما نظارت کند. در گذشته این مهم به عهده ی پزشک خانواده بود  شما را از سر تا پا معاینه می کرد، در صورت نیاز به متخصصان ارجاع می داد و به شما اطمینان میداد که هنوز کاری از دستتان برمیآید. در سیستم فعلی، به هرحالی مراقبت بهداشتی خیلی تخصصی تر شده و به صورت بخش بخش درآمده است. بنابراین مجبورید بفهمید چه کسی برای چه کاری مناسب است – نورولوژیست، پزشک خانواده، یا حتی خود شما.

مطلب پیشنهادی

ارزیابی اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد

چگونگی روش ارزیابی سریع از اولین وضعیت نوزاد   کنترل وضعیت فرزندتان تمام نوزادان با …

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *