مراقبت از ناخن ها….


مراقبت از ناخن ها….

مراقبت از ناخن ها....

 

درمان فوق سری

 هر هفته روغن سیر را به روی ناخنها و پوست اطراف آن ماساژ دهید. متخصصین براین باورند که اثر آن برای رشد و استحکام ناخن ها فوری است. بعد از آن دستکشی پارچه ای روی دستها بکشید (نه فقط بخاطر حفظ چربی سیر بلکه به خاطر جلوگیری از پخش شدن بوی آن)، ۱۵ دقیقه صبر کنید. سپس دستها را بشویید. نصف لیموترش را برروی دستها بمالید تابوی باقیمانده آن برطرف شود.

تغییر رنگ دادن ناخن ها

 تکه ای پنبه را در سرکه فرو برده و برای یک دقیقه بر روی ناخن ها بگذارید.

ناخن های زبر و موج دار

 اگر این مشکل بصورت مزمن باشد، ممکن است دچار بیماری داء الصدف شده باشید. برای حل این مشکل از کرم های حاوی کورتن استفاده کنید. به علاوه با استفاده از اسید چرب 3-omega اُمگا۔ ۳ (موجود در ماهی) می توان بروز احتمالی آن را در آینده کاهش داد. ناخن های شکننده از Lipbalm (چربی پوست گوسفند) برای حفاظت و استحکام و جلوگیری از خشکی ناخن استفاده کنید. این ماده خاصیت کرم های ضدآفتاب را نیز دارد.

ناخن هایی که رشد نمیکنند

یک بسته ژلاتین بدون اسانس را با یک قاشق غذاخوری و ازلین مخلوط کرده و در محفظه ای که هوا به آن وارد نمیشود قرار دهید. (در یخچال نگذارید). هر روز آن رابر روی ناخن خود ماساژ دهید این کار باعث رشد و ا ستحکام ناخنها می شود

لاک ناخن خراب شده

 با انگشت خود لاک پاکت گن را برروی قسمت خراب شده بمالید، تا نرم شود. اگر ضرورت داشت، بعد از خشک شدن یک بار دیگر روی آن لاک بزنید.


دیدگاه خود را مطرح فرمایید . وظیفه ماست که به سوالات شما پاسخ دهیم

پاسخ دیدگاه شما ایمیل خواهد شد